دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۰۶
آخرین اخبار
13 آذر 1394 ، ساعت 16:24 644 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7598
امام‌جمعه‌ی آستانه‌اشرفیه:

جنبش دانشجویی باید به‌طور مستمر پویا باشد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو گفت: جنبش دانشجویی باید به‌طور مستمر پویا باشد
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی دوران دانشجویی را فرصتی برای رشد اجتماعی به‌موازات تحصیل دانست و اظهار کرد: اگر دانشجو فقط به‌صرف تحصیل به مسائل سیاسی اجتماعی جامعه توجه نکند معلوم نیست که در آینده می‌تواند یک کارگزار موفق برای جامعه و مردم باشد.
خطیب نماز جمعه با حفظ استقلال تشکل‌های دانشجویی افزود: چون نظام سیاسی و حزبی ما هنوز رشد بالنده‌ای نداشته است گاهی از تشکل‌های دانشجویی به‌عنوان ابزار برای اهداف حزبی خود مورداستفاده قرار می‌دهند.
وی ضمن توصیه به مسئولین دانشگاه‌ها در برخورد با فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه از آنان خواست که نهایت تحمل و مدارا با این قشر جوان داشته باشند.
حجت‌الاسلام ساجدی با تصریح این نکته که اگر امکان فعالیت سالم در محیط دانشگاهی برای دانشجویان فراهم شود در جای دیگر به‌صورت نادرست، ظهور و بروز پیدا نمی‌کند یادآور شد: گاهی ابراز احساسات هیجانی و رفتارهای غیر کنترلی در قالب گرایش‌های اجتماعی در جامعه مشاهده می‌شود که خود بازتاب یک نوع سو مدیریت در بعضی از حوزه‌هاست که گاهی این بازتاب را در مرگ یک خواننده یا … مشاهده می‌کنیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به‌روز جهانی هواپیمایی و آزادسازی بلیت هواپیمایی اظهار داشت: نمی‌توان با یک بام و دوهوا اقتصاد جامعه را اصلاح کرد و آزادسازی قیمت بلیت هواپیمایی در روز جهانی هواپیمایی باید یک نوع هدیه دولت به مردم دانست زیرا وقتی ما می‌خواهیم از مسافران کرایه بلیت را دریافت کنیم به دلار محاسبه نماییم ولی در ارائه خدمات به مسافران آن استانداردهای لازم را رعایت نکنیم.
وی به فرار رسیدن هفته وقف و جایگاه آن در نظام‌های دیگر و کشورهای غربی اشاره کرد و افزود: در کشورهای غربی افراد باسیاست‌های خیرخواهانه برای انجام امور خیریه مؤسساتی را تأسیس می‌کنند که گاهی تا ۹۰ درصد کارشان در امور خیریه است.
حجت‌الاسلام ساجدی ادامه داد: ما بر اساس آموزه‌های دینی و الهی می‌توانیم در این راه، گام‌های بلند و اساسی برداریم و در انجام امور خیریه پیشگام‌تر از همه دنیا باشیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه یکی از محورهای مهم و انتظارات مردم از این شهرستان را تقویت حوزه علمیه و تربیت طلاب نام برد و گفت: هنوز دوسوم مساجد این شهرستان فاقد یک روحانی است باآنکه مساجد این شهرستان با هزینه‌های زیادی برای ساخت آن‌ها پرداخت‌شده است و به‌جز ایام دهه محرم و صفر آن‌هم در فقط شب‌های جمعه در بقیه ایام تعطیل است.
وی با اشاره به ۱۸ آذر و متجاوز دانستن کشور عراق در جنگ دوران دفاع مقدس یادآور شد: آن‌هایی که به قوانین حقوق بین‌الملل آشنایی دارند بعد از قطع‌نامه ۵۹۸ و هم‌چنین اقدامات این تصمیم در سازمان ملل می‌دانند که چقدر بیان متجاوز اعلام کردن دولت بعث عراق دارای اهمیت است و این نشان از مجاهدت ملت ایران بوده است.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به سالروز تأسیس انقلاب فرهنگی در ۱۹ آذر ۶۲ اشاره کرد و افزود: نهاد فرهنگی که باید سیاست گذار فرهنگی کشور باشد اگر چه جای مباحث بیشتری را می طلبد  ولی آز آنجایی که صحبت‌های ما برای بعضی‌ها مشکل ایجاد می کند خودمان راسانسورمی‌کنیم تا برای کسی مشکلی ایجاد نشود.
حجت‌الاسلام ساجدی در آغاز بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه به رحلت حضرت محمد بن عبدالله (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و از همه آنانی که در مساجد با برگزاری مراسم در شهرها و روستاها یاد و خاطره ائمه اطهار را گرامی داشتند تقدیر و تشکر کرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است