چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۵۳
آخرین اخبار
17 آذر 1401 ، ساعت 16:05 158 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :74789
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:

جنگ ترکیبی دشمن (هیبریدی) از طریق شبکه های مجازی است

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه پیش از ظهر امروز در همایش نقش بسیج در پدافندغیرعامل که در سالن اداره ارشاداسلامی آستانه اشرفیه برگزارشد گفت:  جنگ ترکیبی ( هیبریدی) دشمن، خوراک دهی افکار عمومی  از طریق شبکه های مجازی است

به گزارش جلال شرق ، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در این همایش با اشاره به فرمایش رهبر «کم توجهی مدیران به پدافند غیر عامل و عدم توسعه آن کشور را در معرض تهدیدهای غیر قابل جبران قرار خواهد داد »اظهار کرد :حوزه پدافند غیر عامل در صدد دفاع غیر نظامی می باشد.

خسرو آرنگ  با بیان اینکه نیروی بسیجی انواع تهدیدها را دیده است افزود: بسیج، نیروی نظامی و انتظامی اشخاصی هستند که در ارتباط با جنگ های کلاسیک ویا ترکیبی نوک تیز پیکان به سمت آن ها است.

آرنگ به اغتشاشات اخیر و نحوه برخورد با اغتشاشگران اشاره کرد و گفت :در بین دو گروه مطالبه گر و اعتراض کننده گروه سواستفاده گری است و مماشات به این دلیل است که آنها را از خانواده خود می داند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جنگ ترکیبی را کار روی افکار و خوراک دهی از طریق شبکه های مجازی دانست که نهادها، ادارات ضمن ایجاد صمیمیت با توزیع عادلانه ثروت و توازن اعتبارات می توانند مردم راجذب کنند.

وی تغییرات اقلیمی را یکی از تهدیدها دانست و گفت : آستانه اشرفیه با قابلیت های کشاورزی با تهدیداتی مواجه است که تغییر سرمایه گذاری در شهرستان به منظور امنیت قضایی شهرستان ضروری می باشد.

حمید یحیی پور ؛ فرمانده سپاه شهرستان آستانه اشرفیه نیز دراین نشست به نقش مردمی بسیج در پدافند غیرعامل اشاره داشت و افزود: یکی از قرارگاه پدافند غیرعامل قرارگاه مردمی است که نقش مردمی دراین قرارگاه برجسته است .

وی افزود: ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان آستانه با ۱۴۰ پایگاه مقاومت ، دو گردان امام علی ع ، امام حسین و سه گردان بیت المقدس آمادگی حضور درحوزه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی، اقتصادی ،سلامت و محرومیت زدایی را داشته که نمونه اخیر ریشه کنی بیماری کرونا با طرح غربالگری شهید سلیمانی و ویزیت رایگان در روستاهای مختلف شهرستان می باشد.

فرمانده سپاه شهرستان با بیان اینکه بسیج می تواند باحضور در صحنه و ایفای نقش موثر به تسهیل مدیریت بحران کمک شایانی داشته باشد تصریح کرد: بسیجیان با انگیزه بالا آموزش ها را سریع فرا می گیرند بنابرای لازم است نیروی‌های بسیج و انقلابی در تمام عرصه های بسط داده شود و این پتانسیل و ظرفیت را به نفع کشور حفظ کنیم.
در ادامه همایش از چند قرارگاه امنیتی ، زیستی سپاه شهرستان و شهدای مدافع امنیت وطن؛ شهید مجید یوسفی و شهید مهدی کامور تقدیر به عمل

آمد.

خبرنگار : هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است