چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۵۱
آخرین اخبار
24 اردیبهشت 1395 ، ساعت 16:39 2,060 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14809

حجت الاسلام محمد ساجدی امام جمعه آستانه اشرفیه : فرصت برای ابتکار عمل جوانان فراهم شود.

امام جمعه آستانه اشرفیه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ولادت حضرت علی اکبر ( ع ) و روز جوان گفت:  فرصت برای ابتکار عمل جوانان فراهم شود و افراد با تجربه به عنوان مشاور و راهنما در کنار آنها مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی حضرت علی اکبر ( ع ) را نماد ایمان ، بصیرت ، فداکاری ، ایثار و مقاومت نام برد که شخصیت بزرگ وی می تواند الگو و سزمشق جوانان و نیروهای فعال و آینده ساز جامعه کشور باشد.

خطیب نماز جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به نقش جوانان در دوران دفاع مقدس و حضور آنان در عرصه های نبرد اظهار کرد: میانگین تجربه نیروهای رزمنده ما در جبهه های جنگ ۲۵ سال بوده است در حالی که متاسفانه از بهره گیری و اعتماد به جوانان در اداره کشور غفلت شده است.

وی با بیان اینکه میانگین سنی بعضی از نیروهای موثر در هیئت وزیران بسیار بالاست افزود : معمولاً باید به جوانتر ها میدان داد و اگر به این نیروها میدان داده نشودبه نظام ضرر وارد خواهد شد.

امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به فرمایش رهبری در جمع فرماندهان نیروی انتظامی به موضوع امنیت پرداخت و با بیان اینکه بدون امنیت هیچ اداره ی کشوری امکان پذیر نخواهد بود افزود : همانطوری که رهبر انقلاب فرمودند اعتیاد و هنجار شکنی ها باعث خواهد شد که به امنیت کشور ما خدشه وارد آید و برای مقابله با این پدیده ها  با استفاده از کارشناسان خبره و جامعه شناس برای مقابله با آن برنامه ریزی دقیق انجام داد.

وی به امتیاز لغو تنباکو بر اثر فتوای  آیت الله میرزا حسن شیرازی در سال ۱۲۷۰ پرداخت و خاطر نشان کرد : این واقعه تاریخی در تاریخ ملت ایران ، یک نمود برجسته از نقش رهبری و پیشگامی و حضور موثر و سرنوشت ساز روحانیت ، در تاریخ مبارزات ملت ایران را نشان می دهد.

امام جمعه آستانه اشرفیه شاهنامه فردوسی را شناسنامه فرهنگ ایرانی عنوان کرد و با اشاره به نخستین بیت شاهنامه فردوسی « بنام خداوند جان و خرد / کزین برتر اندیشه برنگذرد » آن را نمایش سند فردوسی درباره خداوند ، خرد و اندیشه و منش ایرانی عنوان کرد.

وی حفظ و زنده نگه داشتن میزاث ادبی ما را مرهون شاهنامه فردوسی نام برد که با فرهنگ اسلامی ما آمیخته شده است.

ساجدی با اشاره به سالروز ولادت خیام نیشابوری وی را علاوه بر شخصیت و جایگاه علمی ، یک فیلسوف ، ریاضیدان ، منجم و شاعری برجسته نام برد که با رباعیات اندک خود به شهرت جهانی رسیده است.

امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به هفتمین سال درگذشته آیت الله بهجت فومنی گفت: وی یکی از عارفان و عالمان ربانی در دوران معاصر بود که در مرجعیت و اخلاق درخشیده است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است