پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۴۷
آخرین اخبار
21 خرداد 1395 ، ساعت 15:09 1,594 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16158

حجت الاسلام محمد ساجدی امام جمعه استانه اشرفیه : متاسفانه ما گرفتار دیوانسالاری و بورو کراسی اداری هستیم

امام جمعه آستانه اشرفیه در خطبه های اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مسجد جامع این شهرستان گفت: متاسفانه ما گرفتار دیوانسالاری و بورو کراسی اداری هستیم .

به گزار ش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد  ساجدی  با بیان این مطلب که بعضی از ادارات برای  اشتغال موانع متعددی را سر راه متقاضیان قرار می دهند اظهار کرد: اگر ما از مردم حمایت کنیم به ویژه جوانان در بخش های مختلف روستایی و شهری می توانیم در زمینه های مختلف با آموزش و حمایت و با تسهیلات کم و ابتدایی زمینه اشتغال آنان را فراهم سازیم .

خطیب نماز جمعه آستانه اشرفیه به روز بیابان زدایی اشاره کرد و افزود : ما اگر قدر طبیعت و جنگل ها را ندانیم به تدریج جنگل های ما تبدیل به بیابان می شود و این در حالی است که دنیا برای بیابان زدایی و تبدیل آنها به جنگل در تلاش است.

وی ضمن توصیه روحیه جهادی دوران دفاع مقدس به دست اندرکاران جهاد کشاورزی به نقش این نهاد در توسعه کشاورزی گفت: اگر  این نهاد  با احساس وظیفه و خدمت به بندگان و در راه کمک به آنان باشد باید  روحیه جهادی  خود را حفظ و عمل کند.

ساجدی با تبیین این نکته که اگر در سیاست های کشور در بخش اقتصادی نگاه به کشاورزی باشد باید به استقلال کشاورزی و تامین مواد غذایی دست یابیم خاطر نشان کرد : با تامین مواد غذایی و رونق بخش کشاورزی  ؛ به کسب در آمد  و ایجاد اشتغال پایدار دست خواهیم یافت .

امام جمعه آستانه اشرفیه به سخنان مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی ( ره ) و تاکید ایشان بر اتحاد بین دولت و ملت و قوای سه گانه اشاره کردو به موضوع شاخص هایی انقلابی گری از دیدگاه ایشان گفت: باید با تبیین دیدگاه مقام معظم رهبری در مفهوم انقلابی گری  از بعضی لغزش ها و سو تعبیر ها جلوگیری شود.

وی با اشاره به سالروز وفات خدیجه کبری ( س) و نقش وی در حمایت و غمگساری از پیامبر عظیم الشان اسلام اظهار کرد : حضرت خدیجه یکی از زنان ممتاز اسلام و بشریت است و به طوری که ازدواج وی با پیامبر ، یک وصلت بی بدیل در تاریخ بشر بود.

امام جمعه آستانه اشرفیه با ادامه تفسیر موضعی قرآن و در ادامه زنجیره گفتارهای خود در هفته های پیش به جایگاه متقین در بهشت اشاره کرد و افزود : جایگاه معنوی متقین بالاتر از قرب بهشت است به طوری که برای ما قابل تصور نیست .

وی به معیار و ارزش متقین در قرآن گفت:   معیار و ارزش انسان در منطق قرآن ایمان و تقوای آنهاست.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است