چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۵۹
آخرین اخبار
25 دی 1394 ، ساعت 11:01 2,389 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8984

حرکت زیرپوستی تلگرام در ترویج محتوای مستهجن

در نسخه جدید تلگرام در کمال تعجب شاهد افزوده شدن شکلک‌هایی هستیم که به‌نظر می‌رسد همجنس‌گرایی را ترویج می‌کنند.

به گزارش جلال شرق ،به نقل از فرهنگ و هنر دفاع پرس، تلگرام (Telegram Messenger) نرم‌افزار پیام‌رسانی شبیه دیگر نرم‌افزارهای این دسته مثل وایبر، واتس‌اپ، لاین و… است که اخیراً به دلیل امنیت بالای خود توجهات بسیاری را جلب کرده است و با تمرکز بر روی موضوعات سادگی، سرعت و امنیت بالا طراحی شده است.

این نرم‌افزار توسط ۲ فرد روسی طراحی شده است، هرچند گفته می‌شود مقر اصلی نرم‌افزار در برلین است و به کشور خاصی وابسته نیست.

طی ماه‌های اخیر و با افزایش اختلالات وایبر، کاربران این نرم‌افزار به تلگرام هجوم آوردند تا جایی که محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار روز گذشته با همتای روس خود، گفت: تلگرام روسی در ایران ۱۴میلیون مخاطب دارد.

این در حالی است که یکی از سایت‌های خبری اعلام کرد تعداد کاربران ایرانی پیام‌رسان تلگرام نه ۱۴میلیون نفر، بلکه ۲۳میلیون و ۵۶۰هزار نفر شده است و بیش از ۳۸ درصد کاربران این نرم‌افزار ایرانی‌ها هستند.

تلگرام دیروز نسخه جدید نرم‌افزار خود را ارائه کرد که شامل انیمیشن‌های جدید، بسیاری از پیشرفت‌های بصری و پشتیبانی از شکلک‌های (emoji) جدید است.

شکلک‌ها در پیام‌رسان‌ها سابقه‌ای طولانی دارند و از یاهومسنجر گرفته تا پیام‌رسان‌های موبایلی همواره روی این موضوع و تنوع بخشیدن به آن‌ها تأکید داشته‌اند. این شکلک‌ها موضوعات مختلفی از حالت چهره (خنده، گریه، عصبانیت و …) تا انواع خودروها و غذاها را در برمی‌گیرند، و در این میان، نشان دادن جمع خانواده شامل چندین شکلک می‌شود که جمع زن و شوهر و همچنین زن و شوهر به همراه فرزند را نشان می‌دهد.

در ورژن جدید تلگرام در کمال تعجب شاهد افزوده شدن شکلک‌هایی هستیم که به‌نظر می‌رسد همجنس‌گرایی را ترویج می‌کنند. در بخشی از شکلک‌های خانوادگی، شاهد بوسه دو زن به هم و همچنین بوسه دو مرد به همدیگر هستیم.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است