دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۴۹
آخرین اخبار
6 آذر 1394 ، ساعت 13:01 1,694 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7077
حجت‌الاسلام محمد ساجدی:

حضور سران کشورها در اجلاس گاز، یک مانور سیاسی برای نظام بود

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به نشست سران کشورهای دارای گاز طبیعی و دیدار با رهبری انقلاب گفت: حضور سران کشورها در اجلاس گاز، یک مانور سیاسی برای نظام جمهوری اسلامی است.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی به فرارسیدن اربعین حسینی وارد شدن دو زیارت برای اباعبدالله الحسین در عاشورا و اربعین اشاره کرد و اظهار داشت: چند سالی است که میلیون‌ها شیعه از اقصی نقاط عالم حتی با پای پیاده به زیارت عتبات عالیات و کربلای معلی در اربعین حسینی می‌روند و درواقع اربعین حسینی یک مانور بزرگ برای شیعه و پیامبر عظیم‌الشأن اسلام است.
وی ضمن درخواست از حضور گسترده مردم در اجتماع بزرگ اربعین حسینی شهرستان آستانه‌اشرفیه افزود: آنجایی که پوشش تلویزیونی به‌صورت زنده باشد امکان آسیب‌ها هم است و امیدواریم که با صدق و اخلاص در اجرای مراسم اربعین حسینی قدم برداریم تا خداوند منان به اجتماع عظیم ما خیروبرکت دهند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به ۵ آذر و تأسیس بسیج مستضعفین به دیدار بالغ‌بر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از فرماندهان بسیج سراسر کشور با مقام رهبری اشاره کرد و با توجه به سخنان مقام ولایت که بسیج را نماینده پربرکت و بالنده مجموعه ملت نامید یادآور شد: در هر واژه مقام رهبری نکات و معانی بسیار عمیق نهفته است که باید مفاهیم بلند آن را درک کنیم.
وی قانون اساسی کشور را یک سند معتبر برای نظام دانست و ادامه داد: قانون اساسی ایران که یک قانون دقیق و متقن است به‌ویژه اصل ولایت‌فقیه که می‌تواند الگویی برای همه ملت‌ها باشد.
ساجدی با اشاره به فصل سوم قانون اساسی درباره حقوق ملت، که نقش تعیین‌کننده‌ای برای آنان در این قانون تعریف‌شده است گفت: در این قانون مردم نقش تعیین‌کننده دارند به‌طوری‌که رأی مردم حرف اول و آخر را می‌زند و به تعبیر رهبر انقلاب حق‌الناس است و باید نیروهای اصیل انقلاب همت خود را به خرج دهند تا این قانون اساسی که توسط یاران امام و شخصیت‌های انقلابی نوشته‌شده است به‌طور دقیق اجرا شود.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به انتخابات ۸ آذر اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات جاری که در پیش روداریم باید تلاش کنیم تا عاقلانه و سالم نماینده واقعی مردم را راهی مجلس کنیم.
ساجدی در بخشی از خطبه‌های خود به مبارزات میرزای کوچک و ۱۱ آذر سالروز وی پرداخت و گفت: احکام اسلامی که میرزای کوچک جنگلی در حال پیاده کردن او بود توسط مردم انقلابی ما در سال ۵۷ با رهبری امام به ثمر رسید
وی به توطئه و نفوذ بعضی از عوامل کشورهای بیگانه به‌ویژه دولت روسیه در نهضت جنگل اشاره کرد و گفت: نهضت جنگل با همه پیشرفت‌های خود به خاطر نفوذ بعضی از همراهان میرزا شکست خورد و میرزا نیز به شهادت رسید.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است