پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۴۸
آخرین اخبار
20 آبان 1398 ، ساعت 16:15 489 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55955
با پی گیری دادستان شهرستان آستانه اشرفیه؛

شکستگی لوله اصلی آب شرب ۱۸۰ روستا شرق گیلان مرمت شد

بر اساس گزارش های مردمی و پی گیری و تاکید دادستان شهرستان آستانه اشرفیه ؛ ترمیم و جلوگیری از هدر رفت آب شرب لوله انتقالی به ۱۸۰ روستای شرق گیلان ، در دستور کار اداره آبفار شهرستان آستانه اشرفیه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، مجید تاج الدینی پیش از ظهر امروز به منظور بررسی از اجرای عملیات ترمیم لوله انتقالی آب شرب در منطقه روستای تجن کوگه از توابع بخش مرکزی آستانه اشرفیه به همراه رئیس اداره آبفای روستای حضور یافت و از نزدیک و در جریان جزئیات کار اجرائی قرار گرفت.

دادستان شهرستان آستانه اشرفیه در این بازدید میدانی ضمن تاکید بر تسریع در اجرای ترمیم لوله ها که در دو نقطه دچار فرسودگی و شکستگی شده و باعث غرقابی زمین ها و گله مندی کشاورزان فراهم کرده بود  اظهار امیدواری کرد که هرچه سریعتر کار اجرایی عملیات ترمیم لوله های انتقالی آب شرب به پایان برسد.

رئیس اداره آبفار آستانه اشرفیه با بیان اینکه لوله های انتقالی آب شرب به ۱۸۰ روستای شرق گیلان به طول ۱۱/۵کیلومتر از ابتدای سایت شهید خوش سیرت کیسم در حوزه آستانه اشرفیه قرار دارد افزود : طول عمر لوله  باعث شده است که هر از چند گاهی بخش هایی از لوله های انتقالی آب دچار شکستگی شود که در این راستا با تلاش های دکتر قربانی نماینده شهرستان برای لوله گذاری های جدید  بیش از ۷/۵ کیلومتر در این شهرستان اعتبارات لازم جهت انتقال آب اختصاص یافته است.

 

حسین هاتف با بیان اینکه  تمام روستاهای این شهرستان دارای آب شرب سالم می باشند و شاخص بهره مندی این شهرستان ۱۰۰درصد می باشد اذعان کرد: بیش از ۳۰ درصد شبکه های انتقال آب روستایی شهرستان دارای فرسودگی است که امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز در آینده نزدیک تعمیرات اساسی آن انجام گیرد

 

وی یکی از چالش های موجود در بخش آب شرب روستایی را نصب پمپ مستقیم بر روی شبکه توزیع  آب از سوی مشترکین روستایی نام برد و گفت: همین مسئله علاوه بر خسارات مستقیم به آب شرب سالم خط انتقال؛   باعث چالش های کم آبی  برای دیگر مشترکین روستایی در اوج مصرف شده است .

رئیس اداره آبفار با اشاره به اجرای  آبرسانی به ۱۲ روستای این شهرستان از سوی بخش خصوصی به شیوه  B.U.T اظهار امیدواری کرد که ۴کیلومتر باقی مانده  ازکار انتقال آب شرب به روستای لوخ و محسن آبا د دستک نیز بزودی به پایان برسد.

حسین هاتف به احداث چاه و پیوستن شبکه خط انتقال  آب روستای کینچاه از شبکه توزیع آب رشت به  شبکه توزیع آب آستانه خبرداد و ادامه داد: این شهرستان دارای  ۲۳۱۰۰مشترک روستایی است که برای تامین آب مشترکین ۹۵۰کیلومتر شبکه توزیع و ۳۲۰ کیلومتر شبکه انتقال با ۲۷ حلقه چاه احداث شده است.

وی در پایان افزود : بیش از ۹هزار مشترک روستایی نیز در محدوده ۳۵ روستا از مجموع ۱۸۰ روستای شرق گیلان  از طریق سایت خوش سیرت  به آنان آبرسانی انجام می گیرد  .

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است