سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۴۵
آخرین اخبار
13 اردیبهشت 1395 ، ساعت 22:00 2,162 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14236

«خانه هلال» با ساختاری داوطلبانه نیروی انسانی راه اندازی می شود

معاون امور داوطلبان اداره کل هلال احمر استان گیلان در گفتگو با جلال شرق درباره راه اندازی «خانه هلال »در شهرهای استان گیلان گفت: خانه هلال با ساختاری داوطلبانه نیروی انسانی در هفته هلال احمر شروع به فعالیت خواهد کرد.
به گزار ش جلال شرق ، بهزاد پرستش با بیان اینکه «خانه هلال »از پایین تا بالا به صورت داوطلبانه اداره می شود افزود : شورای شهر و شهرداری هر شهرستان در صورت فراهم آوردن امکانات اولیه با معرفی نیروهای داوطلبانه هلال احمر می توانند «خانه هلال» را در شهرهای خود دایر کنند.
وی با اشاره به این نکته که «خانه هلال» به صورت حمایتی ، آموزشی ، امدادی و عام المنفعه برای سلامت جامعه خدمت انجام می دهد اظهار کرد: داوطلبان به دو گروه زیر ۲۹ سال و بالای ۲۹ سال تقسیم و در «خانه هلال» فعالیت خواهند کرد
پرستش نیروهای زیر ۲۹ سال مستقر در «خانه هلال» را پس از آموزش های امداد و نجات به عنوان نیروهای واکنش سریع در بروز حوادث نام برد و خاطر نشان کرد : این نیروهای تا رسیدن تیم های امداد و نجات هلال احمر ارزیابی های اولیه و کمک های اولیه را انجام می دهند.
معاون امور داوطلبان اداره کل هلال احمر استان گیلان یاد آور شد : اولین «خانه هلال» در بخش کوچصفهان در هفته هلال احمر در تاریخ ۲۲اردیبهشت همراه با افتتاح رسمی «خانه هلال» در سراسر کشور با حضور رئیس جمهور مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی تصریح کرد : اگر شورا و شهرداری ها ، بخشداری ها و دهیاری ها یک فضا مناسب در اختیار ما قرار دهند ما این آمادگی را داریم که همزمان در این بخش در دیگر شهرها و روستاهای گیلان آن را راه اندازی و افتتاح کنیم .
وی کمک به مردم را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و یاد آور شد : مسئول «خانه هلال» از سوی شهردار، بخشدار و دهیار هر منطقه از بین داوطلبان معرفی شده که سابقه همکاری داوطلبانه با جمعیت هلال احمر را داشته باشند انتخاب می شود.
پرستش در پایان ادامه داد: یکی از اساسی ترین اهداف هلال احمر که همانا آموزش همگانی امداد ونجات است از طریق «خانه ی هلال» در تمام مناطق شهری و روستایی گسترش پیدا خواهد کرد تا شعار هر خانواده ی یک امداد گر تحقق پیدا کند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است