جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
18 مرداد 1396 ، ساعت 22:43 1,826 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :31065
معاون فرماندار آستانه اشرفیه :

خبرنگار ، جریان ساز است و گاهی با نوشتن مطلبی بسیاری از مسائل را زیر رو می کند

معاون فرماندار آستانه اشرفیه در جمع رسانه های شرق گیلان گفت:  خبرنگار ، جریان ساز است و گاهی با نوشتن مطلبی بسیاری از مسائل را زیر رو می کند

به گزارش جلال شرق ،  اسماعیل درویش با استناد به آیاتی از قرآن با بیان اینکه خداوند متعال خود خالق خبر است اظهار کرد: قرآن ،  کتاب خبر است وامنای وحی ، انبیای عظام خودشان خبرنگارند و برای خبر رسانی  امت خود  آمدند.

وی افزود : شغل خبرنگاری مانند بارانی است که در لطافتش خلاف نیست ،  در دشت لاله می رویاند و در شوره زار خس ؛

درویش  با بیان اینکه شغل خبرنگاری همراه با  خطراتی هم است  افزود : اگر چه ما همیشه به نقاط مثبت خبری توجه داریم   ولی باید نقطه مقابل  را هم دید زیرا یک خبر می تواند حتی در محیط خانواده ، یا درجامعه ، زلزله ای  برپا کند  .

معاون فرماندار آستانه اشرفیه  با  نقل روایتی از امام جعفر صادق بیان کرد: سخن یا راست است  و یا دروغ و یا اینکه  اصلاح بین اموراست  و درصورت سوم اگر شخصی بدگویی کرد و برای آن شخص گران باشد  شخص واسط  باید به  فرد مورد نظر مخاطب سخن ، خوبی های وی را نقل کند  اگر چه دروغ باشد ولی کار و  سخن وی ، اصلاح بین امور است.

درویش  با اشاره به این که خبرنگار در شغلش باید در یک محیط امن و آزاد مطلب بنویسد و بگوید و موانعی در  روبرویش نباشد خاطر نشان کرد :  شکی نیست که خبرنگار باید  نقطه مقابل را نیز بنگرد و برای مخاطب مورد اشاره خود،  عدم امنیت ایجاد نکند .

وی با تاکید بر این نکته که آبروی افراد خیلی مهم است  تصریح کرد : اگر خبرنگاری در دو حوزه کار می کند ومسئولی را به چالش می کشد  و از وی مطالبه گری کرده  و پس از دریافت پاسخش ، آن را به مردم انعکاس دهد  در واقع یک اصل خبرنگاری را در حوزه اجتماعی رعایت کرده  و این عملش بسیار خوب و نیکوست

درویش در ادامه گفت : در حوزه فردی ، اگر خبرنگاری ، اخبار و یا گزارشی که با آبروی افراد در ستیز باشدو آن را انتشار دهد  دیگر با آن شغل شریف خبرنگاری ،  فاصله گرفته است .

وی تصریح کرد : خبرنگار،  جریان ساز است و گاهی با نوشتن مطلبی بسیاری از مسائل را زیر رو می کند  ولی در کنارش حرمت و آبروداری نیز باید حفظ شود .

معاون فرماندار در پایان با این دوبیت مطالب خود را به پایان برد:میان خیل مشتاقان ، خدا را پرس و جو کرد / که در جمع گناه کاران ، خدا را جستجو کرد/چو دیدم در خفا ، فردی گناهی مرتکب گشت / نبردم آبرویش را ، که حفظ آبرو کرد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است