چهارشنبه, ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
26 خرداد 1395 ، ساعت 14:25 1,864 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16315

خبر کشته شدن سرکرده داعش قوت گرفت

اخبار ضد و نقیض از کشته شدن ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش منتشر می شود.
به گزارش جلال شرق ،  عکس منتسب به‌ ابوبکر بغدادی که‌ در بمباران رقه‌ کشته‌ شده ‌و کردهای سوریه‌ آن را  روی خبرگزاری های رسمی خویش منتشر کردند.
بیانیه ای در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که حاکی از تایید مرگ ابوبکر البغدادی بر اثر عملیات هوایی ائتلاف بین المللی در شهر رقه سوریه توسط گروه تروریستی داعش است.
بیانیه ای از سوی داعش مبنی بر تایید مرگ سرکرده این گروه، ابوبکر البغدادی، در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.
این در حالی است که تاکنون هیچ منبع رسمی این خبر را تائید نکرده است، برخی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر این بیانیه را ساختگی توصیف کردند.

زخمی شدن ابوبکر بغدادی در مرزهای عراق و سوریه
چند روز پیش یک منبع محلی در استان نینوای عراق اعلام کرد اخباری درباره زخمی شدن ابوبکر بغدادی، سرکرده گروهک تروریستی داعش بر اثر بمباران ائتلاف بین المللی علیه این گروهک منتشر شده است.
پایگاه سومریه نیوز در این باره نوشت: براساس اخبار منتشرشده ، ابوبکر بغدادی به همراه شماری از سرکردگان داعش دربمباران محل گردهمایی آنها در منطقه غرب نینوا واقع در مرزهای عراق و سوریه زخمی شده است.
این منبع اعلام کرد: ائتلاف بین المللی مواضعی را که گروهک تروریستی داعش در منطقه الربیعه واقع در ۶۵ کیلومتری نینوا واقع در مرزهای عراق و سوریه را بمباران کرد و اخبار رسیده، زخمی شدن ابوبکر بغدادی سرکرده و شمار دیگری از سران این گروهک را در هنگام انعقاد جلسه ای در داخل مقر فرماندهی تأیید می کند.
منبع مذکور افزود: این حمله براساس اطلاعات نظامی دقیق به دست آمده انجام شد و ابوبکر بغدادی و شمار دیگری از سران این گروهک با کاروانی از خودروها، از سوریه به عراق منتقل شدند.
پیش از این نیز، بارها اخباری از زخمی شدن ابوبکر بغدادی بر اثر حملات ائتلاف بین المللی علیه داعش منتشر شده بود.

آمریکا: البغدادی هنوز زنده است
چند روز پیش برت مک گورک نماینده ویژه اوباما در ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش در پاسخ به پرسشی درباره سرنوشت ابوبکر البغدادی سرکرده داعش گفت:
ما هیچ دلیلی دراختیار نداریم که باور کنیم بغدادی هنوز زنده نباشد اما از پایان سال گذشته میلادی تاکنون هیچ چیزی از وی نشنیدیم. اکنون ماه رمضان است و او به اصطلاح خلیفه است و باید برای به اصطلاح پیروان خود  بیانیه صادر کند! اما ما هیچ از وی نشنیدیم.
ما فرض می کنیم که او هنوز زنده است. ما درحال نزدیک تر شدن به قلب رهبران داعش هستیم و یکی یکی آنها را از بین می بریم و اینکه به او برسیم فقط نیازمند گذر زمان است. من نمی توانم برای عملیات در موصل و رقه جدول زمانی ارائه کنم اما عملیات در رقه به شدت دشوار خواهد بود.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است