شنبه, ۵ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۲:۵۱
آخرین اخبار
23 آبان 1394 ، ساعت 19:49 1,431 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6371
آيت‌الله هاشمي ؛

خطر توسعه تروریسم در کشورهای مطرح و صنعتی بسیار جدّی است

در جلسه  امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مهلت اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری تا سه سال و نیم دیگر تمدید شد، همچنین حملات تروریستی اخیر در فرانسه نیز توسط رئیس و دبیر مجمع محکوم شد.
به گزارش جلال شرق ،لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، مصوب مجلس شورای اسلامی که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود در جلسه صبح امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد، برای حل اختلاف در دستور کار قرار گرفت و نظر مجلس شورای اسلامی مبنی بر تمدید مهلت اجرای قانون مذکور تا سه سال و نیم به تصویب رسید.
در این جلسه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با ابراز تأسف از فجایع رخ داده توسط گروه‌های تروریستی تکفیری و داعشی در کشورهای منطقه به ویژه افغانستان و لبنان که منجر به کشته شدن جمع زیادی از مردم بی‌گناه شد، گفت: خطر توسعه تروریسم در جهان به ویژه کشورهای مطرح و صنعتی بسیار جدّی و مهم است که نمونه‌ی اخیر آن در کشور فرانسه بود و ما کلاً ترورها را محکوم می‌کنیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با توجه بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خود اولین قربانی اقدامات تروریستی گروه‌های تروریستی است، تأکید کرد: بارها خاطر نشان کرده‌ایم که مبارزه با گروه‌های تروریستی، عزم و اراده منسجم جهانی را طلب می‌کند و اگر به این موضع اصولی ایران توجه می‌شد، شاید اکنون ابعاد تروریسم در منطقه و جهان به این وسعت نبود.
وی لزوم آگاهی و هوشیاری نیروهای نظامی، امنیتی و مردم را برای مقابله با فعالیت‌ها و اقدامات تروریستی گروه‌های معاند و تکفیری خواستار شد.
در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات نیز گزارشی از اشراف اطلاعاتی و امنیتی نیروهای این وزارتخانه، به اقدامات و عملکرد گروه‌های تروریستی در مناطق مرزی ارائه کرد.
محسن رضایی دبیر مجمع نیز با ارائه تحلیلی از چگونگی انجام عملیات تروریستی داعش در کشور فرانسه، بر ضرورت حفظ آمادگی و هوشیاری همه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی برای مقابله با تحرکات این گروهک تأکید کرد.
در ادامه جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام که در آن وزرای اطلاعات و دادگستری، قائم مقام وزیر کشور، رئیس دیوان عدالت اداری، دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، عضو حقوقدان شورای نگهبان و برخی دیگر از کارشناسان دستگاه‌های ذیربط نیز حضور داشتند، اعضای جلسه پس از بحث و بررسی، با تصویب ۴ ماده از لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، مهلت اجرای آزمایشی قانون مذکور را تا سه سال و نیم تمدید کردند. /آریا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است