سه شنبه, ۸ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۲:۴۷
آخرین اخبار
18 خرداد 1395 ، ساعت 18:30 1,808 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15949

دادستان آستانه اشرفیه از کاهش جرایم سرقت ، ضرب جرح و موادمخدر در این شهرستان خبر د اد

دادستان آستانه اشرفیه  در نشست ستادپیشگیری از جرایم از کاهش سرقت ، ضرب و جرح عمدی و مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، علی راشد با بیان اینکه در نگه داری از حریم ها و حدودها پیشرفت کرده ایم گفت: ضرب و جرح عمدی در سال ۹۳  از هزار ۲۵۲  مرتبه در سال ۹۴ به ۹۸۴واحد تقلیل یافته استو این درحالی است که توهین از ۸۰۰ پرونده متشکله در سال ۹۳ به ۸۳۴ پرونده در سال ۹۴ رسیده که در این بخش افزایش داشته ایم .

وی هم چنین گفت: در بخش پرونده های مواد مخدر از هزار ۲۲۳ پرونده  در سال ۹۴ به تعداد ۹۲۶ پرونده و در بخش سرقت موجب تعذیر در سال ۹۳ به تعداد ۷۳۲پرونده و در بخش صدمات بدنی و تصادفات در سال ۹۳ از ۷۰۱ مورد پرونده به ۶۴۶پرونده در سال ۹۴ تقلیل یافته است

راشد نشانه های موفقیت را در سایه همدلی و همراهی مسئولین و شورای تامین  به ویژه فرماندار این شهرستان عنوان کرد و این شهرستان را یکی از شهرهای موفق در استان معرفی کرد.

 

IMG_0581

 اشتغال پایدار مساوی است با  کاهش جرایم

فرماندار آستانه اشرفیه نیز با اشاره به همراهی و همدلی بین شورای تامین برای جلوگیری از چالش های فرا روی شهرستان گفت: یکی از مولفه های که می تواند برای جلوگیری از جرایم موثر باشد اشتغال پایدار در جامعه است.

رحیم حیدری اظهار کرد :  با توجه به منویات رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید ، فرمانداری و استانداری در صدد فراهم سازی اشتغال برای جذب نیروهای جوان و بیکار جامعه است

وی تاکید کرد : امیدواریم با فراهم شدن بسترهای لازم اقتصادی و امکاناتی که دولت فراهم خواهد آورد با همکاری مردم و شکوفایی اقتصاد خانوداه ها بتوانیم در کاهش جرایم و ایجاد امنیت روانی در جامعه گام هایی برداریم
در حریم حرم سلطان سید جلال الدین اشرف انسان به آرامش می رسد
معاون دادستان استان گیلان نیز در این نشست  گفت:در حریم حرم سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) انسان به آرامش می رسد.

ملکی به اهمیت  ماه های رمضان و محرم در جامعه اشاره کرد و با بیان این که ما در این دو ماه با کاهش جرایم روبرو هستیم اظهار کرد:علاقه مندی مردم به این دو ماه و حرام و حلال بودن این ماه ها باعث کاهش جرایم در کشور شده است.
وی به امنیت اجتماعی و روانی در جامعه  اشاره کرد و افزود:امروز فرزندان خود را بدون هیچگونه دغدغه ای به شرق و غرب کشور روانه می کنیم و این امنیت در سایه خون شهدا؛رهبری و همدلی سران قوا به دست آمده است

IMG_0578

ملکی با تصریح این نکته که کار قضایی یک روز هم تعطیل بردار نیست خاطر نشان کرد:تلاش رئیس دادگستری ودادستان شهرستان مستلزم همکاری ادارات و نهادها با آن هاست
وی گفت:داشتن یک نماینده ثابت از سوی ادارات و نهادها و معرفی آنان به دادستانی می تواند در اولویت بندی جرایم به دادگستری کمک کند.
ملکی بیشترین جرایم جامعه  را در بخش توهین ،سرقت،ضرب و جرح عمدی،مواد مخدرو تصادفات نامبرد و یاد آور شد:شهرداری ها می توانند در بخش فرهنگی و با بهره گیری از تلویزیوت شهری و LCD پشت چراغ قرمز با پیام های کوتاه ،فرهنگ سازی کنند.
ملکی افزود:شهرداری رشت با ۱۵تلویزیون شهری و ۸۰عدد LCD پشت چراغ قرمز در رشت با دادستانی همکاری لازم را  دارد و ما نیز باید از فرهنگ سازی و اطلاع رسانی داخل شهرستان برای پیشگیری از جرایم استفاده کنیم.

وی بهره گیری از اشخاص خلاق و نوآور را در ارائه ایده های نو در پیشگیری از جرایم شهرستانی موثر دانست و خاطر نشان کرد : نصب دوربین مدار بسته برای مراقبت از اعمال مجرمانه می تواند در شناسایی و جلوگیری از پدیده جرم موثر باشد

ملکی گشت های مستمر با هدف ، حضور فیزیکی سربازان در مراکز جرم خیز را از عوامل موثر در پیشگیری از جرایم نام برد و تصریح کرد : مدیران با به میدان آوردن مردم می توانند در کاهش جرایم موفق عمل کنند.

وی به اجرای طرح موفق آتش نزدن کاه و کلش در شالیزارهای گیلان به هنگام برداشت محصول اشاره کرد و افزود : با همکاری دهیاران ؛شوراهای اسلامی ، محیط زیست و رسانه ملی توانستیم از آتش زدن کاه و کلش مزارع جلوگیری و آن را به یک منبع در آمدی با بسته بندی هایی که انجام می گیرد تبدیل کنیم .

در این نشست بدوی رئیس دادگستری ، کمالپور رئیس جهاد کشاورزی ، شفیعی رئیس  منابع طبیعی و آبخیزداری  و عظیمی مطالبی را در حوزه حراست از منابع طبیعی و جلوگیری از تصرفات جدید ، ساخت و سازهای بی رویه و جلوگیری از احداث بنا در زمین های کشاورزی ، ایجاد کارگروه های فرهنگی ، اجتماعی  و… سخنانی بیان کردند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است