سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۵۶
آخرین اخبار
27 آبان 1394 ، ساعت 19:41 1,581 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6570
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه :

دانش آموزان گنج‌های جامعه هستند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه عصر امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان گفت: دانش آموزان گنج‌های جامعه هستند که اگر آن‌ها را استخراج و سرمایه‌گذاری کنیم ثروتی عظیم نصیب جامعه و مردم خواهد شد.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی بابیان اینکه ارتباط دوسویه از سوی دانش آموزان و طرح موضوع آن می‌تواند قدرت ، شجاعت ، حضور و اظهارنظر دانش آموزان را بالا ببرد افزود : باید ضمن شنیدن دیدگاه‌های دانش آموزان آن مواردی که قابلیت اجرایی دارد بانام همان دانش‌آموز اجرا شود.
وی با تأکید بر پیگیری نقدها و انتقادهای دانش آموزان در بیرون سازمانی اظهار کرد: باید جسارت و تصمیم‌گیری را در درون سازمان به دانش آموزان خود محول کنیم .باید جایی را فراهم کنیم که انتقادها را بشنویم و با مشقی که به‌صورت راهبردی برای آموزش‌وپرورش در نظر گرفتیم پاسخگوی آنان باشیم .
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را ناشی از عدم قوام شخصیت دانش آموزان در مدرسه و بیرون از آن بیان کرد و یادآور شد : دانش آموزان تأثیرگذاری خاصی از معلمان خود دارد و با توجه به نقش بی‌بدیل معلم سخنی از وی می‌شنود که در خارج از مدرسه ، به‌ویژه خانواده ، واقعیت‌ها را غیر دیگر مشاهده می‌کند
وی به دوگانگی‌هایی که در برنامه‌های رسمی و غیررسمی وجود دارد یکی از آفات جامعه برشمرد و ادامه داد: این دوگانگی‌ها باعث گسست شخصیت دانش‌آموز و مانع قوام جوانان و نوجوانان ما در جامعه می‌شود.
حجت‌الاسلام ساجدی با توجه به ابلاغ سیاست‌های محیط‌زیست از سوی مقام رهبری گفت: آیا هیچ نهادی تأثیرگذارتر از آموزش‌وپرورش وجود دارد که ما بتوانیم از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم .
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ظرفیت عظیم آموزش‌وپرورش را برای بهره‌گیری از مشورت و تصمیم‌گیری و تصمیم سازی بااهمیت برشمرد و در ادامه بیان کرد : باید در آینده آنچه به‌عنوان محتمل‌های مطرح می‌شود آن‌ها را بشناسیم و برای مواجهه با واقعیت‌هایی که محتمل است درباره آن‌ها تصمیم بگیریم و منفعلانه عمل نکنیم .

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است