سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
23 سپتامبر 2015 ، ساعت 15:32 775 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3130
ذبح رایگان بمناسبت عید قربان

در آستانه عید قربان ، عرضه دام زنده و ذبح رایگان در کشتارگاه صنعتی رشت انجام می شود.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان گفت: به منظور رعایت موازین شرعی در ذبح اسلامی و رعایت اصول بهداشتی کشتارگاه صنعتی رشت آمادگی دارد بصورت رایگان نسبت به ذبح قربانی و بسته بندی آن ها با شهروندان همکاری کند.
به گزارش جلال شرق ، مجید زیرک گفت: دو مکان با همکاری شهرداری رشت و پنج مکان با همکاری اصناف و اتحادیه قصابان رشت در شهرستان رشت برای استقرار عرضه کنندگان دام زنده جانمایی شده است.
وی مکان های تعیین شده توسط شهرداری برای عرضه دام زنده را در جاده تهران ، جنب باغ رضوان با ۳۰ غرفه و جاده جیرده با ۱۴۰ غرفه عنوان و اضافه کرد : مکان های عرضه دام زنده توسط اصناف در کیلومتر یک جاده جیرده ، دو مکان در پاچ کنار انتهای پیرکلاچای ، جاده سراوان به فومن جنب کشتارگاه صنعتی رشت و جاده کوچصفهان روبروی سه راه جعفرآباد است.
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تاکید بر لزوم استقرار عرضه کنندگان دام زنده در اماکن یاد شده افزود: عرضه دام زنده و کشتار آن در سطح شهر ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.
زیرک با اشاره به اتمام مراحل ساخت میدان دام جنب کشتارگاه صنعتی استان و ساماندهی مراکز عرضه دام زنده گفت : از ابتدای سال آینده تمامی فروشندگان دام زنده در رشت می بایست در این مکان استقرار یابند در غیر اینصورت صدور و تمدید پروانه کسب برای متقاضیان امکان پذیر نخواهد بود.
وی با بیان اینکه گشت مشترک بازرسان اتاق اصناف مرکز استان، مرکز بهداشت، محیط زیست، نیروی انتظامی و دامپزشکی در عید قربان انجام می گیرد ، گفت : شهروندان نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف شامل گرانفروشی، کم فروشی، عدم استقرار فروشندگان دام زنده در مکان های تعیین شده، عدم رعایت موازین ذبح بهداشتی و اسلامی می توانند با سامانه ستاد خبری ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا شماره تلفن ۳۳۱۲۵۴۴۴ اتاق اصناف شهرستان رشت تماس بگیرند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است