چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۱۰
آخرین اخبار
15 بهمن 1394 ، ساعت 20:00 2,268 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9984
حجت‌الاسلام حاج شیخ حسین انصاریان در حرم مطهر سلطان سید جلا الدین اشرف ( ع ) :

در زیارت‌نامه‌های ائمه ، ادب‌شناسی، عبادت شناسی و خداشناسی موج می‌زند

حجت‌الاسلام حاج شیخ حسین انصاریان در مراسم ویژه دهه مبارک فجر که در حسینیه اعظم حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) گفت: اگر کسی در متن زیارت‌نامه‌های موجود ائمه دقت کند؛ ادب‌شناسی، عبادت شناسی، حلال و حرام شناسی، خداشناسی و.. موج می‌زند.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ، وی بابیان اینکه خواندن زیارت‌نامه‌ها انسان را از ظلمات و تاریکی‌ها رهایی می‌دهد اظهار کرد: مومنان واقعی کسانی هستند که آخرت خوبی برای خود مهیا می‌کنند.
وی تصریح کرد: آن‌هایی که عالم به دین خود و خدای خود نیستند به‌مانند حیوان‌های متمدن می‌باشند، زیرا انسان بامعرفت در دنیا به فکر ساختن آخرت خویش است.
حجت‌الاسلام انصاریان با اشاره به این نکته که انسان مرده بازنده کاملاً متفاوت است به تبیین واژگان بذل، انفاق، صدقه و ایثار در جامعه پرداخت و ضمن بیان تفاوت‌های آن شهادت امام حسین ویاران باوفایش را در کربلا نشانه بذل خاندان عصمت و طهارت برشمرد.
این خطیب سخنور به اهمیت برگزاری جلسات وعظ و خطابه توسط وعاظ و عالمان دینی پرداخت و یادآور شد: در روزگاری که هزاران ماهواره برای جاهل کردن، خواب کردن و تخریب کردن هستند و آمپول بیهوشی به عقل مردم می‌زنند چنین جلساتی که در آن علم پخش می‌شود می‌تواند انتقال بین معرفت و علم مؤثر باشد.
وی ضمن توصیه به هیئت‌امنای بقاع شاخص استان تأکید کرد: اگر ما همه سرمایه خود را درراه تبلیغ و معارف الهی هزینه کنیم ارزش دارد زیرا اگر ما امروز در نشر معارف الهی کوتاه بیاییم دوره دیگر نمی‌توانیم انسان متعهد و پی گیری را در این راه داشته باشیم.
لازم به یادآوری است فردا جمعه مراسم ویژه‌ای با عنوان عطر عاشقی با سخنرانی حاج شیخ حسین انصاریان و قرائت زیارت آل یاسین حاج محسن طاهری با سروده شاعر آئینی حاج حبیب نیک نژاد در ساعت ۴ عصر در حسینیه اعظم حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) برگزار می‌شود که این برنامه از شبکه ۵ سیما و شبکه باران پخش مستقیم خواهد شد.

IMG_1110 IMG_1112 IMG_1144 IMG_1148 IMG_1154 IMG_1172 IMG_1182 IMG_1193 IMG_1195

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است