چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۰:۵۳
آخرین اخبار
14 شهریور 1394 ، ساعت 14:44 1,049 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2330

در سطح ملی و بین‌المللی نیازمند طلبه‌های فاضل هستیم

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه اهل‌بیت این شهرستان گفت: ما در سطح ملی و بین‌المللی نیازمند طلبه‌های فاضل هستیم.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی نخستین اولویت و وظیفه خود را حوزه علمیه عنوان کرد و اظهار داشت: سیاست ما مرکزیت مساجد با محوریت روحانیت است و هم ازلحاظ کمی و ظاهری و هم ازلحاظ کیفی و نقش روحانیت در جامعه که آگاه به زمان باشد مؤثرترین عامل هدایت بخش جامعه است.

IMG_4496
وی با تأکید این نکته که اگرچه ما ازلحاظ کمی نیازمند طلاب هستیم ولی برای ما کیفیت اولویت دارد افزود: سخت‌گیری‌هایی که در حوزه انجام می‌گیرد این است که طلاب ممتاز از این حوزه فارغ‌التحصیل شوند که ازلحاظ اخلاق، سواد، توانایی و مهارت بتوانند از هر لحاظ سرآمد باشند.
حجت‌الاسلام ساجدی تربیت طلاب آگاه به زمان را هدف‌گذاری حوزه علمیه اهل‌بیت نام برد و یادآور شد: با آمدن مدیر جدید امیدواریم با توجه به سابقه خوب و استعدادهایی که در این حوزه وجود دارد حداقل در بخش برادران و خواهران بتوانیم به‌عنوان مدارس نمونه استان و کشور را به دست بیاوریم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه علم و دانش را یاور تنهایی انسان قلمداد کرد و ادامه داد: علم درواقع یک اسلحه است و امروز وقتی مسئله جنگ نرم مطرح می‌شود با علم، فکر و پیشرفت علمی وبا آن عقبه‌ای که داریم حضورمان یک عرصه جهادی است.
وی فراگیری علم را در جهت بندگی و عبودیت خداوند دانست و یادآور شد: با علم و دانش می‌توانیم جامعه خود را ارتقا دهیم.

IMG_4480
مدیر حوزه علمیه اهل‌بیت نیز برنامه‌های حوزه را در سه بخش فرهنگ، اقتصاد و مسائل اجتماعی نام برد و گفت: برنامه‌های فرهنگی که اولویت این حوزه است احیای کتاب و سنت رسول‌الله است.
حجت‌الاسلام احمد رضوان فر افزود: اختلاف اگر برای خداوند باشد و اخلاق و ادب را در رفتار و گفتار رعایت کند پسندیده است در غیر این صورت اختلاف باعث حاکمیت دشمن بر ما خواهد شد.
مدیر حوزه علمیه اهل‌بیت ادامه داد: هدایت انسان جز بارحمت و مهربانی محقق نخواهد شد و باید همه بتوانند حرف بزنند و طاقت‌های خودمان را در گفتمان بالا ببریم و با همه مدارا داشته باشیم و از خداوند ستاری را یاد بگیریم و رازدار همدیگر باشیم.
حجت‌الاسلام رضوانی با تصریح این مطلب که در همه پایه‌های شش‌گانه مباحث قرآنی خواهیم داشت تأکید کرد: عقل آن است که انسان را هدایت کند و به‌سوی بهشت وی را روانه سازد.
وی با طرح این مسئله که اگر مردم عادل باشند خیلی از مسائل و مشکلات حل می‌شود خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه ریه معنوی شهر است و اگر این ریه سالم باشد شهر می‌تواند تنفس معنوی بکشد.

IMG_4519
در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید که فرماندار، روحانیون و اساتید حوزه، مسئولین ادارات و بازاریان و معتمدین محلی حضور داشتند ضمن گرامی داشت آیت‌الله امینیان امام‌جمعه فقید شهر آستانه‌اشرفیه از تلاش‌های حجت‌الاسلام علی بابایی مدیر پیشین حوزه علمیه تقدیر گردید.
حوزه علمیه اهل‌بیت دارای ۷۱ طلبه برادر و حوزه علمیه معصومیه دارای ۷۵ طلبه خواهر می‌باشند که در مدت ۶ سال سطوح مختلف را طی و فارغ‌التحصیل می‌شوند.

IMG_4482 IMG_4484 IMG_4485 IMG_4497 IMG_4512 IMG_4517 IMG_4520 IMG_4523 IMG_4525

کانال تلگرام جلال شرق