پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۲۳
آخرین اخبار
19 مهر 1394 ، ساعت 19:32 831 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4355

در مداحی حرف و حرکتی که خلاف آرمان‌های امام حسین (ع) باشد باید پرهیز کرد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه عصر امروز در همایش لبیک یا حسین هیئت‌های مذهبی این شهرستان در سالن اجتماعات حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف با اشاره به فرارسیدن ایام محرم گفت: اصل مجالس عزاداری را باید به روش سنتی برگزار کرد.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام ساجدی بابیان اینکه تلاش شود صبغه مذهبی مجالس عزاداری حفظ شود اظهار داشت: اصل بر حفظ سنت‌هاست و اساس سوگواری سالار شهیدان در فرهنگ مردم متدین ما جاافتاده است و بر ای برپایی مجالس امام حسین (ع) موقوفاتی در این راه از خود به‌جای گذاشته‌اند.
وی افزود: امام حسین با ایثار جان خویش و اهل بیتش اسلام را احیا کرد و شیوه سنتی که خاندان آن امام همام به ما آموختند باعث بیمه شدن اسلام شده است.IMG_8262
حجت‌الاسلام ساجدی یادآور شد: تعلق ما به عزاداری سالار شهیدان باید طوری باشد حتی در حد زدودن غبار کفش عزاداران امام حسین هم باشد در نزد خداوند مهجوریم زیرا بسیاری از عالمان دینی جلو درب مساجد عزاداران می‌ماندند و کفش‌های عزاداران را مرتب می‌کردند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بانیان و متولیان اباعبدالله الحسین را از کسانی معرفی کرد که پیوند جوانان با امام حسین را برقرار می‌کنند و تصریح کرد: در مداحی حرف و حرکتی که خلاف آرمان‌های امام حسین (ع) باشد نباید انجام داد.
وی بابیان این نکته که امام حسین (ع) باعث عزتمندی و آرمان‌خواهی دین پیامبر شد تأکید کرد: باید تلاش کنیم از درون و برون عزاداری را برگزار کنیم که باعث اعتلای اسلام باشد و آبروی اسلام را در بین مردم دنیا و جامعه حفظ کند.

IMG_8250
در ادامه این همایش رئیس شورای هیئت‌های مذهبی با اشاره به ویژگی‌های شهرمذهبی آستانه‌اشرفیه در برگزاری مراسم ماه‌های محرم و صفر گفت: در این شهرستان بیش از ۷۰ هیئت رسمی فعالیت دارند که نشان از عمق ارادت مردم این سامان به حضرت اباعبدالله الحسین است.
حسین داداشی افزود: در این شهرستان ۶۰ شب پیاپی از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر مجالس عزاداری و روضه‌خوانی در حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف برگزار می‌شود که در کمتر شهرستانی می‌توان چنین برنامه‌های مذهبی مشاهده کرد.
وی از همه بانیان و کسانی که علمدار و پرچم‌دار حرکت دینی در این شهرستان هستند تقدیر کرد و با ارائه آمار به فعالیت‌های شورای هیئت‌های مذهبی پرداخت.

IMG_8268
در ادامه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آستانه‌اشرفیه نیز از هیئت‌های مذهبی خواست در شب‌های ماه محرم فضا را برای سخنرانی واعظان و روحانیون مهیا کنند تا به همراه عزاداری مردم با فلسفه قیام امام حسین (ع) بیشتر آشنا گردند.
حجت‌الاسلام نادر یوسفی مطلق از برپایی همایش طلایه‌داران تبلیغ در این شهرستان خبر داد و افزود: این همایش در آستانه ماه محرم برای روحانیون و واعظان و مداحان شهرستان برگزار می‌شود.
در پایان این همایش سرگرد نوروز شعبانی درباره رعایت مسائل امنیتی، حرکت دسته‌ها مذهبی و هماهنگی با پلیس مطالبی را بیان کردند.

IMG_8245 IMG_8248 IMG_8251 IMG_8252 IMG_8258 IMG_8287

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است