جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
7 مهر 1395 ، ساعت 07:41 1,905 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :21827

در واکنش به ادعاهای دو متحد رژیم سعودی در منطقه؛پاسخ ایران به ادعاهای وزیران خارجه امارات و بحرین

دبیر اول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک، ادعاهای بی اساس وزیر خارجه امارات در مجمع عمومی سازمان ملل را مضحک و ریاکارانه دانست.

به گزارش جلال شرق ،عباس یزدانی، دبیر اول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک روز دوشنبه در پاسخ به ادعاهای بی اساس وزیر خارجه امارات در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: یک مقام از کشوری که جتهای جنگنده اش هر روز مردم غیرنظامی بی گناه یمن را بمباران می کند، ایران را به دخالت در امور داخلی کشورها متهم می کند. این ادعا مضحک و ریاکارانه است.

یزدانی افزود کشوری که برای دهه های متمادی خاک خود را به منبعی برای صدور اندیشه افراطی تکفیری تبدیل کرده است از تریبون سازمان ملل ایران را به تلاش برای بی ثبات کردن منطقه متهم می کند!
وی درباره اظهارات وزیر خارجه امارات درباره جزایر ایرانی گفت: این مقام اماراتی بار دیگر با بیان سخنان بی اساس، تمامیت ارضی ایران را هدف قرار داده و نسبت به سه جزیره ایرانی ادعاهایی مطرح کرده است. ما همواره این ادعاهای نادرست را رد کرده و تکرار می کنیم که این جزایر بخشی از خاک ایران بوده و برای همیشه بخشی از آن باقی خواهد ماند و تکرار اینگونه ادعاها نخواهد توانست آنها را از سرزمین ما جدا سازد.
عضو نمایندگی کشورمان در سازمان ملل، در ادامه با اشاره به همصدایی وزیرخارجه امارات با نخست وزیر رژیم صهیونیستی، این اتفاق را تصادفی ندانسته و اظهار داشت که امارات و رژیم صهیونیستی به همراه تعدادی از شرکایشان در منطقه خلیج فارس با یکدیگر وارد ائتلاف شده اند. ائتلافی که نتیجه آن خیانت به مردم فلسطین خواهد بود.
وی همچنین در پاسخ به ادعای وزیر خارجه بحرین مبنی بر دخالت ایران در امور داخلی آن کشور گفت که این ادعای وزیر خارجه بحرین دروغی آشکار است زیرا کمیسیون مستقل تحقیق که از سوی دولت بحرین در این باره تشکیل شده بود در گزارش خود صریحاً اعلام کرده است که مدارک ارائه شده از سوی دولت بحرین این ادعاهارا تأیید نمی کند.
یزدانی در واکنش به سخنان وزیر خارجه بحرین در باره حادثه منا اظهار داشت که در این حادثه تلخ، ۴۶۴ نفر از حجاج ایرانی جان خود را از دست دادند.
وی افزود دولت عربستان تا کنون حاضر به ارائه گزارشی در باره دلایل بروز این فاجعه نشده است. درخواست مشروع ما انجام تحقیقات جامع، شفاف و مستقل از سوی کمیته ای متشکل از کشورهایی است که شهروندانشان در این حادثه جان خود را از دست داده اند. حوادث تلخ در مراسم حج بارها اتفاق افتاده و ضروری است که در این خصوص اقدامات مؤثری صورت پذیرد.
دبیر اول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در پایان، ضمن مردود دانستن کاربرد خلیج عربی به جای خلیج فارس توسط برخی از کشورهای عرب منطقه افزود جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار روابط دوستانه با همسایگان خود در منطقه خلیج فارس بوده و آمادگی خود را برای انجام گفتگو برای برطرف کردن سوء تفاهمها و برقراری مجدد دوستی میان ملتها اعلام می نماید./خبرگزاری صدا و سیما

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است