دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۰۱
آخرین اخبار
3 اردیبهشت 1395 ، ساعت 18:51 2,177 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13691
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

دستگاه‌های اجرایی باید نوع تعامل خود را با مردم اصلاح کنند. / رفتاربعضی از مسئولین قابل دفاع و توجیه نیست

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابیان اینکه مسئولین دستگاه‌های اجرایی باید از فرصت و ظرفیت نماز جمعه در جهت پیشرفت خود و شهرستان استفاده نمایند گفت: دستگاه‌های اجرایی باید نوع تعامل خود را با مردم اصلاح کنند.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی با اشاره به هفته سلامت و بابیان این‌که گاهی رفتار بعضی از مسئولین قابل دفاع و توجیه نیست و امروز نیز اعتراضا درباره آن چیزی نخواهم گفت اظهار کرد: مسئول بهداشت شهرستان که یکی از پزشکان متعهد و مورد اعتماد است باید از فرصت نماز جمعه برای ارائه گزارش و شاخص‌های بهداشت شهرستان در سطح استان و کشور استفاده می‌کرد و فقط به پخش تراکت و بر شور اکتفا نکند.
وی عمل مسئول بهداشت شهرستان را یک عمل غیربهداشتی نامید و افزود: فقط جسم نیست که نیازمند بهداشت است بلکه بهداشت روانی و معنوی نیز داریم و قصدم عدم توجه مسئولین به ظرفیت نماز جمعه است.
خطیب نماز جمعه به شکست حمله نظامی امریکا در سال ۵۹ در طبس که به شهادت منتظر قائم انجامید درباره ماهیت سردمداران امریکا گفت: متأسفانه آمریکا از چند دهه قبل به‌طور پیوسته رفتار خصومت‌آمیز با انقلاب و مردم داشتند.
حجت‌الاسلام ساجدی بابیان اینکه امریکا امروز به خاطر انسجام وحدت و اقتدار ملی ما ناچار پای میز مذاکره آمده است یادآور شد: امریکا باز در تحقق آنچه در برجام نیز امضا کرده است در تحقق آن عمل‌نکرده است.
وی بابیان اینکه بعضی از نهادهای قدرت در امریکا مانند سنا این کشور کارشکنی می‌کند خاطرنشان کرد: مسئولین کشور با هوشمندی در دفاع از منافع مردم پایمردی کنند تا با این کارشکنی‌ها که مبتنی بر خصومت آمریکایی‌هاست پشت سر بگذرانیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به تأسیس شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و افزود: شوراها، تجلی حضور و مشارکت مردم در سیاست‌گذاری و اداره عمومی جامعه هستند و این از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است که از کوچک‌ترین نقاط کشور در روستا تا شهرهای کشور شورای اسلامی شکل‌گرفته است.
ساجدی با تأکید بر این نکته که شوراها باید پابندی به سبقه خدمت با رویکرد مردمی و مصالح عمومی مردم را در نظر بگیرند خاطرنشان کرد: نمایندگان شورا باید تعهد خود را فراموش نکنند و دچار چرخه دیوان‌سالاری نشوند و به شورا به‌عنوان یک بنگاه غیرانتفاعی ننگرند.
وی تصریح کرد: شورا باید بر عملکرد شهرداری در نظارت دقیق و جدی باشد به‌ویژه اگر در جذب منابع مادی هم دارای مشکلاتی باشد زیرا سلامت عملکرد شهرداری می‌تواند پشتوانه‌ای برای شهردار نیز باشد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در بخشی از خطبه‌های خود به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی سراسر کشور پرداخت و ضمن تأکید مقام ولایت بر استقلال سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، و پیشرفت‌های علمی گفت: آموزش‌وپرورش در رفتار با جوانان و نوجوانان باید هوشمندانه رفتار کند زیرا با روش تحمیلی نمی‌توان فرهنگ ایجاد کرد.
وی بابیان اینکه باید مسیری را پیدا کنیم تا جوانان و نوجوانان را اقناع کنیم اظهار کرد: با رفتار آگاهانه و اقناع جوان می‌توان تغییر یک رفتار که منتج به یک سرمایه فرهنگ می‌شود در جامعه دانش‌آموزی ایجاد کنیم.
حجت‌الاسلام ساجدی به وفات حضرت زینب در ۱۵ رجب سال ۶۲ قمری اشاره کرد و سیره این بانوی بزرگ اسلام را الهام‌بخش همه مردان وزنان عالم برشمرد.
وی حضرت زینب (س) را یکی از شخصیت‌های کم‌نظیر اسلام و انسانیت نام برد که در سایه پرتو تعالیم اسلامی توانست در مقام عفت، مقاومت، اراده، عزت، شکوه و معرفت برای ما انسان‌ها الگو ماندگار باشد.
خطیب نماز جمعه در بخشی از خطبه‌های اول خود به مباحث موضوعی خود با اشاره به آیات ۱۳۰ تا ۱۳۹ سوره آل‌عمران پرداخت و ضمن تفسیر آن در باب متقین و محسنین مطالبی را ایراد کرد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در پایان خطبه‌های خود به سالروز عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر و هم‌چنین روز خلیج‌فارس مطالبی را ارائه داد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است