چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۰۴
آخرین اخبار
19 بهمن 1394 ، ساعت 16:13 1,780 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10197

دستگیری ۱۰ تروریست در مرزهای کشور

فرمانده نیروی انتظامی از دستگیری ۱۰ تروریست در مزهای شرقی و غربی کشور خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، سردار سرتیپ حسین اشتری در حاشیه همایش فرماندهی مرزبانان استان ها در جمع خبرنگاران گفت: اشرار و گروه های ضد انقلاب در مرزها، در ماه های گذشته تحرکاتی داشته اند که با اقدامات پیشگیرانه با این گروه های ضد انقلاب برخورد داشته ایم و نتوانستند نفوذی به داخل کشور داشته باشند.
فرمانده نیروی انتظامی درباره بودجه این نیرو گفت: پایه بودجه ای ناجا ضعیف است؛ در صورتی که با تقویت این بودجه و با حمایت ستاد کل نیروهای مسلح بخشی از مشکلات ما در سال های آینده حل می شود.
سردار اشتری درباره بودجه مصوب ۹۴ افزود: از آنجایی که به پایان سال چند ماهی باقیمانده است؛ نمی توانیم بگوییم که همه بودجه سال ۹۴ محقق می شود یا خیر؟ اما مسئولان قول داده اند که تا بخشی از بودجه ما را تامین کنند.
وی گفت: به مجلس، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاون اول ریاست جمهوری تاکید کرده ایم تا پایه اعتباری ما را در برنامه ششم توسعه افزایش دهند که امیدواریم محقق شود.
فرمانده نیروی انتظامی درباره دستگیری صیادان بوشهری افزود: این موضوع هنوز دقیق نیست اما دریابانی نیروی انتظامی و مسئولان مربوط و وزارت امور خارجه، دستگاه های امنیتی و قضایی این موضوع را پیگیری می کنند.
سرداراشتری با اشاره به کاهش کشفیات در مرزهای مسدود شده گفت: اقدامات کنترلی افزایش یافته و کشفیات کاهش یافته است.
وی افزود: در مرزهایی که امکانات نداریم؛کشفیات افزایش یافته چرا که با انسداد مرزها و افزایش مراقبت الکترونیکی و اوپتیکی حضور افراد قاچاقچی و ضدانقلاب کاهش می یابد.
سردار اشتری اظهار امیدواری کرد با مساعدت دولت در بخش‌هایی که انسداد مرز از نظر فیزیکی و تجهیزاتی باقی مانده زودتر اقدامات تکمیلی انجام شود.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران ۸۷۵۰ کیلومتر مرز خشکی، دریایی و رودخانه‌ای دارد که در همه مرزها نیروی انتظامی حضور داشته و در بخشی از نقاط آن نیز عزیزان سپاه و ارتش مستقر شده‌اند.
سردار اشتری با تاکید بر اینکه در همه نقاط مرز نیروهای مسلح حضور دارند، گفت: فقط در بعضی از نقاط انسداد صورت نگرفته و این نبود انسداد به این دلیل نیست که نیروهای ما در مرزها حضور ندارند.
فرمانده ناجا با بیان اینکه امیدواریم با همکاری کشورهای همسایه امنیت ارتقا پیدا کند، گفت: متاسفانه کشورهایی در همسایگی ما هستند که ثبات کمتری دارند و مشکلات آنها باعث شده تا نتوانند کاری کنند که در سطح ملی و منطقه‌ای اقداماتی برای ارتقای امنیت مرزها انجام شود.
سردار اشتری درباره برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: نیروی انتظامی برای برگزاری هرچه باشکوه تر راهپیمایی ۲۲ بهمن آمادگی دارد و در این راستا اقدامات خوبی انجام شده و مشکلی نخواهیم داشت.  /صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است