چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۳۸
آخرین اخبار
23 فروردین 1395 ، ساعت 15:08 504 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13181
پورابراهیمی داورانی:

دغدغه ربوی بودن عملکرد سیستم بانکی باید رفع شود/پیگیری مجلس برای اجرای صحیح عملیات بانکی بدون ربا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به وضعیت فعلی کشور ضرورت استفاده از عقود اسلامی متناسب با شرایط وجود دارد، گفت: ضعف در نظارت بر اجرای عملیات بانکی بدون ربا مشهود است.

به گزارش جلال شرق ، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص وضعیت طرح عملیات بانکی بدون ربا گفت: با توجه به اینکه در خصوص ربوی بودن عملکرد بانک ها مشکلاتی مطرح است؛کمیته ای در مجلس برای رفع این مشکلات کار خود را آغاز کرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیش از ۳۰ سال از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا گذشته و باتوجه به مشکلات و تجارب حاصل از اجرای این قانون، ایراداتی به اجرای این قانون مطرح است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود:درحال حاضر پبش نویس طرحی در مجلس با عنوان عملیات بانکی بدون ربا آماده شده که درخصوص اصلاح نظام بانکداری است و  اگر در این دوره فعالیت مجلس در صحن علنی بررسی نشود،طرح در دوره دهم بررسی خواهد شد.

پورابراهیمی داورانی با بیان اینکه باید دغدغه ربوی بودن عملکرد سیستم بانکی رفع شود، گفت: با توجه به وضعیت فعلی کشور ضرورت استفاده از عقود اسلامی متناسب با شرایط وجود دارد.

ضرورت رسیدگی به انتقادهای مراجع عالیقدر تقلید از عملکرد نظام بانکی

وی گفت: بخشی از مشکلات به دلیل خلاء قانونی در زمینه بانکداری بدون ربا است وبخشی از مسائل به دلیل ضعف در نظارت بر اجرای عملیات بانکی بدون ربا است که در طرح عملیات بانکی بدون ربا به این موضوعلات رسیدگی شده است.

پورابراهیمی داورانی افزود: مراجع عالیقدر تقلید انتقادهایی به وضعیت عملکرد بانک ها وارد کرده اند که باید بطور جدی پیگیری شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:با همکاری دولت قانون عملیات بانکی بدون ربا بصورت صحیحی اجرایی می شود./

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است