سه شنبه, ۸ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۳:۵۲
آخرین اخبار
12 خرداد 1395 ، ساعت 18:02 1,761 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15611
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

دهیاران امین و معتمد نظام و کشور هستند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه عصر امروز در جمع دهیاران بخش مرکزی شهرستان آستانه‌اشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان گفت: دهیاران امین و معتمد نظام و کشور هستند.
به گزارش جلال شرق، حجت‌الاسلام ساجدی بابیان اینکه دهیاران نماینده اداری نظام و اجرای کشور در محدوده منطقه روستایی هست آند افزود: زمان در حال گذر است و دیگران درباره ما در زمان مسئولیت به قضاوت خواهند نشست.
وی تصریح کرد: ما باید در زمان مسئولیت بر اساس صداقت، امانت و سخت‌کوشی در خدمت به مردم باشیم و باید از فرصت‌ها و موقعیت‌ها به نحو شایسته استفاده کنیم.
ساجدی به آثار معنوی ماه مبارک رمضان پرداخت و یادآور شد: نقش و ارزش‌های معنوی به‌مراتب بالاتر و باارزش‌تر از مادی و دنیوی است زیرا داشتن خصال معنوی باعث اعتماد و اعتبار بیشتر مردم به شما خواهد شد.

IMG_9903
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به موضوع برگزاری نماز جمعه در مسجد جامع این شهر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی با حضور مردم روستای خود در نماز جمعه به برگزاری باشکوه این فریضه سیاسی عبادی می‌توانند کمک و ارتباط بیشتر امام‌جمعه با روستائیان را فراهم کند.
حجت‌الاسلام ساجدی نماز جمعه را یک مانور معنوی نام برد و ادامه داد: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی شهر است و ما باید برای نسل جوان این بستر را فراهم کنیم که از این قرارگاه فرهنگی بهره‌وری داشته باشد.

 
فرماندار آستانه‌اشرفیه نیز در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین شهرستان و دهیاران در امور آب زراعی و کاهش دغدغه‌های کشاورزان گفت: ما باهمت و تلاش همکاران اداری و اجرایی این شهرستان بدون داشتن اعتبارات لازم توانستیم بیش از ۱۳۰ کیلومتر از انهار بخش مرکزی و در حدود ۴۰ کیلومتر از انهار بخش بندر کیاشهر را لایروبی کنیم که در سطح استان بی‌نظیر است.

IMG_9923
رحیم حیدری افزود: دین، عقل و تجربه بشری ما را هدایت می‌کند که مردم را در اجرای کارهای اجتماعی جمع کنیم و امروز سمن‌ها و گروه‌های مردم‌نهادی که در جامعه به وجود آمده است در این راستا هست.
وی با تأکید بر این نکته که باید روحیات و گروه‌های اجتماعی فعال در روستاها تشکیل شود اظهار کرد: وجود این گروه‌ها می‌تواند در صورت بروز حوادث خیلی از مشکلات را به حداقل برساند
وی خاطرنشان کرد: در صورت تحقق گرو ه های اجتماعی فعال در روستاها ما حداقل مشکلات را خواهیم داشت و به امنیت اجتماعی و. روانی و آرامش مردم کمک و آن‌ها احساس دهیاران امین و معتمد نظام و کشور هستند.
بیشتری خواهند داشت.
وی ادامه داد: دهیاران با تشکیل گروه‌های حسابی و داشتن آمار از توانمندی‌های مردم روستا در حوزه‌های مختلف می‌توانند از توانمندی آنان در حل مشکل منطقه خود بهره ببرند.
فرماندار آستانه‌اشرفیه ضمن تأکید بر جلوگیری از ساخت‌وساز بی‌رویه در روستا و زمین‌های کشاورزی به مدیریت آب زراعی در سال جاری پرداخت و گفت: بیش از ۹۸ درصد آب کشور در بخش زراعی و کشاورزی مورداستفاده قرار می‌گیرد و دهیاران باید در مدیریت آب به مسئولین کمک کنند تا دچار مشکل نشویم.
فرماندار آستانه‌اشرفیه از دهیاران منطقه خواست در بزرگداشت ارتحال حضرت امام آن‌طور که شایسته و بایسته است مراسم را برگزار و در مراسم‌های شهرستانی حضوری فعال داشته باشند.
وی به همگرایی و همدلی مسئولین شهرستانی اشاره کرد و خواستار این اتحاد و همدلی در بخش‌های مختلف روستایی شد.

IMG_9917
فرمانده سپاه پاسداران آستانه‌اشرفیه به برنامه‌های این نهاد در سالگرد ارتحال حضرت امام پرداخت و گفت: بعد از اعزام کاروان پیاده و ملاقاتی که با اعضای شورای تأمین در استان قزوین داشیم هم‌اینک این کاروان به مرقد حضرت امام وارد شدند.
حسن فیضیان افزود: کار آن سواره مرقد امام فردا شب از حرم مطهر شهدا به ظرفیت ۳۳۰ نفر در قالب ۸ اتوبوس‌راهی مراسم سالگرد ارتحال امام خواهند شد و بعد از اقامه نماز و مغرب و عشا در صحن حرم مطهر مراسم ویژه‌ای برگزار خواهد شد.
وی افزود ک هم‌چنین در ۱۴ خرداد مراسم سینه‌زنی از کانون بسیج به سمت حرم مطهر شهدا برگزار می‌گردد که در کنار آن برنامه‌های دیگری در سطح روستا پایگاه‌های مقاومت با نشست‌های بصیرتی در خصوص شناخت ابعاد مختلف معمار کبیر انقلاب برگزار خواهد شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است