دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
11 مرداد 1395 ، ساعت 20:34 1,692 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18904
فرماندار آستانه‌اشرفیه

دهیاران نوار ساحلی در جذب گردشگر باهم رقابت داشته باشند/ ارائه فرم نظرسنجی برای مسافران دریا و گردشگران نوار ساحلی

فرماندار آستانه‌اشرفیه در نشست ساماندهی سواحل ۳۷ کیلومتری بندر کیاشهر گفت: برای درآمد منطقه دهیاران برای اجرای طرح‌های ساحلی و جذب گردشگر به طرح‌های خود باید رقابت داشته باشند.

به گزارش جلال شرق، رحیم حیدری با اشاره به غرق شدن یک دختر ۱۲ ساله در سواحل بندر کیاشهر و ابراز تألم و تأسف از این واقعه دردناک گفت: در هیچ کشوری که دارای سواحل هستند همه نقاط ساحلی مورداستفاده شنا قرار نمی‌گیرد و ما هم نباید در این ساحل ۳۷ کیلومتری مبادرت به شنا کردن نمائیم.

وی بابیان اینکه مردم باید باور کنند وقتی به آن‌ها گفته می‌شود این نقطه خطرآفرین است اقدام به شنا کردن ننمایند تأکید کرد: هنوز مجریان طرح‌های ساحلی بندر کیاشهر و دهیاران نتوانسته‌اند این ارتباط را برقرار کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: باید تلاش کنیم که در سواحل این شهرستان هیچ غریقی را تا پایان طرح نداشته باشیم تا شاهد عزادار شدن خانواده‌ها نباشیم.

حیدری بااهمیت برشمردن نجات انسان‌ها و گره زدن آن با موضوعاتی چون بی‌انگیزگی و بی‌تفاوتی مجریان طرح یادآور شد: دهیاران ساحلی باید به موضوعات جان انسان‌ها از نگاه یک انسان جامعه نگر با منافع محلی، شهرستانی و کشور آن را ببینند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه خواستار نشست مشترک دهیاران ساحلی بندر کیاشهر برای رسیدگی به مشکلات مطروحه در جلسه شد و خاطرنشان کرد: دهیاران باید جاذبه‌های طرح ساحلی خود را برای درآمد و منافع محلی خود به وجود بیاورند و گردشگران را با اطلاعیه‌ها و نصب برنوشته‌ها به منطقه محل طرح سالم‌سازی دریا دعوت کنند.

حیدری مجریان طرح سالم‌سازی دریا را صاحب‌خانه‌های عنوان کرد که باید برای پذیرای از مهمان امکانات لازم را فراهم تا مهمان با خاطری خوش از محل و منطقه به دیار خود برگردند.

وی خواستار ارائه فرم نظرسنجی برای مسافران دریا و گردشگران نوار ساحلی شد تا با جمع‌آوری و شناسایی آسیب‌ها درصدد رفع نواقص و تقویت نقاط قوت تلاش کنند.

در این نشست دبیر ستاد سالم‌سازی دریا آستانه‌اشرفیه گفت: در سال گذشته در ۲۵ نقطه حادثه‌خیز و محل طرح ۵۰ نفر ناجیان غریق داشتیم که امسال با ۳۴ ناجی فقط توانستیم ۱۷ نقطه را پوشش دهیم

زارع شریف با اشاره به استانداردهای ناجیان غریق در طول سواحل اظهار کرد: ۲ نقطه اسکله، ۲ نقطه پیست موتورسواری، و یک نقطه سلیم چاف، یک نقطه دستک و یک نقطه دهنه سر سفیدرود از نقاط حادثه‌خیز هستند که باید ناجیان غریق در آن‌ها مستقر شوند.

در این نشست بخشدار بندر کیاشهر یکی از دغدغه‌های این بخش ساحلی را ایجاد رفاه برای گردشگران و مسافران عنوان کرد و گفت: همه عوامل اجرایی این بخش در سایه همدلی و هماهنگی تلاش می‌کنند تا بر اساس نهایت توان خود رضایت شهروندان و مسافران را فراهم آورند.

قربان خوشحال افزود: تمام نواحی حادثه‌خیز و آسیب‌پذیر نوار ساحلی بخش بندر کیاشهر با همکاری دهیاران، هلال‌احمر و ناجیان غریق رسد کرده و تلا شمی کنیم که آسیب‌های نقاط پرخطر را به حداقل کاهش دهیم.

در این نشست دهیاران ۸ گا نه نوار ساحلی بندر کیاشهر، فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران ناحیه آستانه‌اشرفیه، رئیس اداره اطلاعات، رئیس اورژانس، هلال‌احمر و… مطالب و مسائل حوزه خود را درباره طرح ساماندهی ساحل و اقدامات انجام‌گرفته گزارشی را به اعضای ستاد ارائه دادند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است