یکشنبه, ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
10 تیر 1401 ، ساعت 18:33 260 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71045
رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی:

دو منظوره کردن حوزه بندری کیاشهر(صیادی ، گردشگری) در راستای اشتغال ، دانش بنیان و تولید است+ عکس و فیلم

رئیس کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  صبح امروز به هنگام بازدید  از اسکله بندر کیاشهر گفت: دو منظوره کردن حوزه بندری کیاشهر(صیادی ، گردشگری) در راستای اشتغال ، دانش بنیان و تولید است

به گزارش  پاتگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، محمد جواد عسگری با بیان اینکه شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر دارای ظرفیت های بالقوه می باشند اظهار کرد :  از سال ۱۳۸۵  حوزه صیادی و شیلات در بندرکیاشهر قرار بوده عملیاتی و اجرایی شود که سازمان محیط زیست ایراداتی گرفته بود که در بررسی اولیه می توان گفت قابل رفع است .

رئیس کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی افزود : دومنظوره کردن حوزه بندری هم حوزه صیادی و هم حوزه گردشگری رویکرد دولت است تا شعار سال با ایجاد ۳ الی ۴ هزار فرصت شغلی  که برای مردم این شهر محقق شود.

عسگری با اشاره به توسعه کشت های گلخانه ای در شهرستان اظهار کرد: باوجود اراضی ۲۳ و ۲۵ هکتاری مربوط به جهادکشاورزی و منابع طبیعی  در روستای کینچاه شهرستان  آستانه اشرفیه قرارشد در اسرع وقت در کمیسیون مطرح شود تا درقالب شهرک گلخانه ای بزودی اجرایی و عملیاتی شود .

وی پل چوبی را ظرفیت بالقوه ارزشمندی عنوان کرد و افزود: پل چوبی درحوزه گردشگری اقدام خوبی بوده که در گذشته صورت گرفته و حال باید دستگاه متولی چون سازمان محیط زیست و سازمان میراث فرهنگی _گردشگری وارد کارشوند.

رییس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی سهل الوصول و هموار کردن حوزه کاری بخش کشاورزی را در اولویت کار قرارداد و بیان کرد : شهرستان آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر با ظرفیت ها و قابلیت های چون زمین های مساعد ی که دارد می بایست با رفع مشکلات حوزه زهکشی و اراضی کشت دوم برنج ۳/۲میلون تن برنج کشور تامین کنند.

عسگری به وضعیت فاضلاب شهر بندر کیاشهر و آثار به جامانده صدساله شیلات با ظرفیت های و قابلیت ها رها شده  اشاره کرد و خاطر نشان کرد که درکمیسیون کشاورزی دراسرع وقت مطرح خواهد شد .

رییس کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی با تاکید به بحث ایجاد اشتغال تعیین تکلیف وضعیت بندر را  اهم اقدامات این بازدید برشمرد.

ایزد پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس  نیز با بیان اینکه با احداث شهرک گلخانه ای مشکل اساسی کشور چون تولید و اشتغال را پوشش داده می شود گفت : وضعیت زمین های ۲۳ و ۲۵ هکتار به منظور احداث شهرک گلخانه ای در روستای کینچاه با زمین مساعد، دسترسی به آب و هوای مناسب فرصت شغلی و تولید را ایجادخواهدکرد که می توان گفت این شهرک تولید و اشتغال را که از اهداف دولت مردمی است پوشش می دهد.

وی  افزود: با پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و همکاری درون بخشی لازم این امر محقق می شود .

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر ضمن تشکر از حضور معاونین وزرا و روسای کمیسیون در شهرستان آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر گفت : در این بازدید موافقت از دکتر نوبخت ؛ ریس سازمان منابع طبیعی کشور گرفته شد تا مشکلات حدود ۲۷ هکتار زمین برای احداث شهرک صنعتی در روستای محسن آباد دستک برای احداث چهارمین شهرک صنعتی رفع شود و در ادامه نقل انتقال از منابع طبیعی تا شهرک صنعتی را داشته باشیم .

فیلم بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از بندر کیاشهر و آستانه در آپارات جلال شرق ببینید.

وی افزود : ۲۳ هکتار و ۲۵ هکتار زمین جهادکشاورزی و منابع طبیعی در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار می گیرد که قول مساعد ازسوی معاونین و مسئولین برای احداث شهرک گلخانه ای گرفته شده که در مجلس مطرح می شود و عملیاتی و اجرایی آن را پیگیر می باشیم .

نجفی ادامه داد: از ریس کمیسیون کشاورزی تخصیص اعتبار برای لایروبی آب بندان ، تجهیز پمپاژ ها و خط های هوایی برای آب رسانی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در قانون گذاری را درخواست داشتیم .

گفتنی اعضای کمیسیون کشاورزی از اسکله ، شیلات ، پل چوبی ، زمین ۲۳ هکتاری روستای کینچاه  و یک واحد گلخانه ای در روستای کشل آزاد سرا بازدید  و آنگاه رئیس کمیسیون کشاورزی در بین صلاتین نماز جمعه گزارشی از بازدید و ظرفیت های شهرستان را باطلاع نماز گزاران رساند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است