پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۴۱
آخرین اخبار
31 اردیبهشت 1395 ، ساعت 16:13 1,845 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15044

دیدار رئیس‌جمهور با مراجع تقلید

رئیس جمهور صبح امروز با آیات عظام صافی گلپایگانی ، مکارم شیرازی و وحید خراسانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش جلال شرق،آیت الله صافی گلپایگانی صبح امروز در دیدار رئیس جمهور با تاکید بر توسعه روابط با دیگر کشورها گفت : باید در مجامع بین المللی حضور و مشارکتی فعال داشته باشیم و به گونه ای پیش برویم که مردم به توسعه روابط با دنیا امیدوارتر باشند و ما و دیگران  از این ارتباط بهره ببریم.

وی با اشاره به لزوم مراقبت از رعایت قوانین شرعی و حفظ احکام اسلام در مناسبات سیاسی و اجتماعی در کشور ، بر ضرورت ادامه سیاستهایی که به ثبات ، آرامش و امنیت مردم منطقه بویژه در سوریه ، عراق و یمن منجر می شود تاکید کرد.
آیت الله صافی گلپایگانی با تاکید بر لزوم عدم اختلاف و تفرقه و رعایت اتحاد و همدلی در کشور برای پیشبرد امور گفت : خوشبختانه با اقدامات و تلاش های دولت ، مردم نسبت به بهبود شرایط بسیار امیدوارتر از گذشته شده اند و مطمئنا با تلاش بیشتر ، مشکلات برطرف خواهد شد.
رئیس جمهور هم در این دیدار با ارائه گزارشی از اقدامات دولت تدبیر و امید در زمینه رفع مشکلات اقتصادی و اداره کشور در شرایط دشوار دوران تحریم بر اهتمام و جدیت دولت برای تلاش در راستای رونق اقتصادی ، توسعه کشور و حل مسائل و مشکلات مردم تاکید کرد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال جاری با ایجاد فرصت ها و فضای مناسب برای توسعه روابط خارجی ، بیش از هر زمان به بهبود شرایط اقتصادی کشور امیدواریم گفت : فراتر از تلاشهای دولت ، دستیابی به شرایط خوب اقتصادی و فرهنگی نیازمند وحدت ، اتحاد و همدلی عمومی در کشور است.
آقای روحانی اجرای احکام الهی در کشور را هدف اصلی انقلاب اسلامی و مجاهدت هایی که در این مسیر انجام شده دانست و افزود: همه ادیان الهی به دنبال بسط معنویات الهی و انسانی هستند و دولت از ابتدای فعالیت خود تلاش کرده است تا در این مسیر، به ویژه آشنا کردن بیشتر نسل جوان با معنویات اسلام تلاش کند.
آیت‌الله مکارم شیرازی هم در دیدار رییس‌ جمهور گفت : دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و رسیدگی به اقشار ضعیف جامعه باید با عزم بیشتری تلاش کند.
وی با تاکید بر اینکه نباید انتظار داشت مشکلات جامعه یک شبه حل شود، افزود : تلاش های دولت باید با جدیت بیشتری برای خدمت به مردم و به ویژه محرومان ادامه یابد.
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر ضرورت تقویت وحدت در جامعه گفت : متاسفانه برخی هنوز جناحی فکر می کنند که معنای آن، فدا کردن منافع ملی به پای منافع جناحی است ، حرکتی که همگان به شدت باید از آن پرهیز کنند.
وی با ارائه رهنمودهایی در حوزه های اقتصادی و فرهنگی تصریح کرد : بیکاری یکی از معضلات اساسی جامعه امروز است و دولت باید برای حل قطعی این مشکل، تلاش کند.
آیت الله مکارم شیرازی توزیع نامناسب یارانه ها را از دیگر معضلات اقتصادی کشور دانست و افزود : پیشبرد طرح های تولید و آبادانی و اشتغال کشور نیازمند سرمایه و توزیع عادلانه یارانه هاست که باید به صورت عمومی حل شود.
رئیس جمهور نیز با تشریح برنامه ها و دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، با ارائه آمار و استنادات گفت : در حوزه های علمی و فرهنگی و به ویژه در مدارس و دانشگاه ها، حرکت خوب و رو به رشدی در کشور انجام گرفته که این روند باید با شتاب بیشتری ادامه یابد.
آقای روحانی ، برقراری آرامش در بازار اقتصادی کشور ، کاستن از نرخ تورم و رشد یک درصدی در سال ۹۴ به رغم کاهش بهای نفت را،  از جمله دستاوردهای دولت برشمرد و گفت : تمام تلاش دولت یازدهم رسیدن به نرخ رشد پنج درصدی در سال جاری است.
همچنین آیت الله وحید خراسانی در دیدار با رئیس جمهور، بر ضرورت تلاش دولت برای رفع مشکل اشتغال و ازدواج جوانان تاکید کرد.
وی با تاکید بر عمل به دستورات قرآن کریم ، گفت : یکی از اساسی ترین مشکلات کشور اشتغال و ازدواج جوانان است که لازم است دولت برای رفع این مشکلات بیشتر تلاش کند.
رئیس جمهور هم در این دیدار با اشاره به تلاش و برنامه ریزی دولت یازدهم برای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار برای جوانان گفت : رسیدگی و توجه به بهبود شرایط زندگی مردم اصلی ترین اولویت دولت تدبیر و امید است.
رئیس جمهور به همراه آقایان رحمانی فضلی وزیر کشور، نهاوندیان رئیس دفتر و شریعتمداری معاون اجرای صبح امروز وارد قم شد. روحانی قرار است در این سفر یک روزه بارگاه مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) را هم زیارت کند.
 thm_189687_778 thm_189686_656 thm_189685_862 thm_189684_693 thm_189658_254

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است