شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۱:۳۶
آخرین اخبار
10 آذر 1394 ، ساعت 18:30 1,585 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7345

دیدار مشاوران مدارس با امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه

رئیس آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه به همراه مشاوران مدارس این شهرستان عصر امروز با امام‌جمعه این شهرستان دیدار کردند.
به گزارش جلال شرق، یکی از مشاوران مدارس آستانه‌اشرفیه به طرح مشکلات رفتاری دانش‌آموزان در مدارس اشاره کرد و گفت: در این شهرستان برای بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز ۱۱ مشاور مدرسه وجود دارند که باید برای هر ۱۵ نفر یک ساعت وقت بگذارند.
خانم جعفری بابیان اینکه دانش‌آموزانی که در پایه‌های اول و دوم متوسطه قرار دارند به دلیل ورود به سن بلوغ احتیاج به مشاوره دارند که نیازمند است در کنار مدیران و معلمان یک مشاور حضورداشته باشد.
وی به مشکلات مشاوران مدارس اشاره کرد و با اشاره به این‌که بعضی از دانش‌آموزانی که نیاز به درمان دارند ولی به دلیل عدم بضاعت مالی قادر به حل مشکلات آن‌ها نیستیم افزود: با استفاده از متخصصان روان‌شناس و آزمون مشاوره در مدارس به دنبال پیگیری مشکلات رفتاری دانش‌آموزان و اولیای آنان هستیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ضمن اظهار خرسندی در دیدار با مشاوران مدارس گفت: بخشی از مسائل و مشکلات شما در درون سازمان قابل‌حل است و آن بخشی که تعامل با دستگاه‌ها و مسئولین را می‌طلبد به طور حتم ما ورود خواهیم کرد.
حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی افزود: در بخش حمایت‌های مردمی و ورود خیرین برای کمک به مرکز مشاوره برای افراد بی بضاعت و درمان رفتاری بعضی از دانش آموزان  دنبال کار را خواهیم گرفت زیرا معتقدیم برای پیشگیری از آسیب‌ها که در بعضی مواقع غیرقابل‌جبران است اقدام پیشگیرانه را انجام داده باشیم .
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه از مشاورین مدارس این شهرستان خواست مسائل مربوط به حوزه خود را به‌صورت فصلی و مکتوب و بر اساس اولویت‌ها تهیه کنند تا بتوان بر اساس آن اولویت‌ها مصداقی و کاربردی عمل کرد.
در پایان جمعی از مشاوران مدارس مسائل و مشکلات خود را در حوزه‌های کاری و رفتاری دانش‌آموزان ، استفاده از فضای مناسب و جذب مشاوران روان‌شناس با حداقل پرداخت دستمزد به اطلاع امام‌جمعه این شهرستان رساندند

IMG_3787 IMG_3788 IMG_3792 IMG_3799 IMG_3804 IMG_3810

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است