جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۰:۱۴
آخرین اخبار
5 اردیبهشت 1395 ، ساعت 19:08 551 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13723
امیر سرتیپ غلامحسین دربندی در مراسم اربعین شهدای گمنام آستانه اشرفیه :

راز ماندگاری شهدا به و یژه شهدای گمنام ، تسخیر قلوب ، زمان و مکان است

عضو هیئت معارف جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شهدا رمز ماندگاری دستاوردهای دفاع مقدس هستند و عزت و افتخار را برای کشور به ارمغان آوردند.

به گزارش جلال شرق ، امیر سرتیپ غلامحسین دربندی عصر امروز در اربعین شهدای گمنام این شهرستان با گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: رزمندگان برای خدا جنگیدند و در راه او به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه شهدا جان خود را در دفاع مقدس فدا کردند، افزود: شهدا همواره سرافراز هستند و اکنون نیز آماده نبرد در جهاد فرهنگی هستیم.

رئیس کمیته راویان ستاد راهیان نور کشور ملت ایران را در مقابل دشمنان سربلند و سرافراز خواند و تصریح کرد: شهدا با خدا معامله کردند و خون خدا هستند.

وی شهدای گمنام را دارای ویژگی‌های خاص دانست و گفت: شهدا با پیروی از امام حسین (ع) در جبهه‌ها حضور پیدا کردند و در مقابل دشمن ایستادند.

دربندی هنر شهدا تسخیر قلب‌ها عنوان کرد و یادآور شد: شهدا مانند اصحاب امام حسین (ع) در تاریخ ماندگار شدند و ما با تمام وجود به استقبال شهادت رفتند.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس سن و سواد مهم نبود، خاطرنشان کرد: شهدای نوجوان گوی سبقت را از بزرگ‌تر ربودند.

عضو هیئت معارف جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: دارای تمدن دوهزار و ۵۰۰ ساله هستیم و به آن افتخار می‌کنیم اما دین ملت ایران، اسلام است و نام‌های ائمه (ع) را روی فرزندان خود می‌گذاریم.

وی حضور نوجوانان در دوران دفاع مقدس را از ویژگی‌های خاص این دوران برشمرد و خاطرنشان کرد: رزمندگان ۱۳ ساله مانند شهید حسین فهمیده در جبهه‌های دفاع مقدس حضور پیدا می‌کردند.

دربندی با اشاره به اینکه شهدای زیادی در سنین نوجوانی به شهادت رسیدند، یادآور شد: تعدادی ۷۱۱۵نفر  از شهدا زیر ۱۵سال سن داشتند که در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب شدند.

وی شهدا را رمز ماندگاری دستاوردهای دفاع مقدس خواند و متذکر شد: شهدا عزت و افتخار را برای کشور به ارمغان آوردند و همه ما در برابر عظمت شهدا سر تعظیم فرود می‌آوریم.

رئیس کمیته راویان ستاد راهیان نور کشور شهدا را پیرو ولی‌فقیه و عاشق شهادت خواند و گفت: شهدای دفاع مقدس ولایت‌مدار و گوش به فرمان ولی خود بودند.

وی با بیان اینکه شهدا روحیه شهادت‌طلبی داشتند، تصریح کرد: این روحیه به برکت راه سرخ عاشورایی بود و شهدا پرورش‌یافته و تربیت شده مکتب عاشورای امام حسین (ع) بودند.

امیر دربندی در بخش پایانی افزود : راز ماندگاری شهدا به سه چیز وابسته است و آن اینکه شهدا قلوب را تسخیر می کنند به ویژه اگر شهدای گمنام باشند و دوم اینکه تسخیر زمان می کنند و هم چنین تسخیر مکان لذا شهدای گمنام متعلق به همه پدران و مادران سراسر ایران است .

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است