سه شنبه, ۸ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۱:۵۲
آخرین اخبار
18 اردیبهشت 1395 ، ساعت 15:55 1,858 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14503

راه اندازی اولین فروشگاه اینترنتی حمایت از زنان سرپرست خانوار در گیلان

سرپرست اداره کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از راه اندازی اولین فروشگاه اینترنتی حمایت از زنان سرپرست خانوار در استان گیلان خبر داد.
به گزارش جلال شرق ، یونس رنجکش در کارگروه هماهنگی دستگاههای اجرایی برای ساماندهی این فروشگاه یادآور شد: ارائه شیوه های نوین کسب و کار و هدایت و راهنمایی تولیدکنندگان بویژه جامعه آسیب پذیر نقش مهمی در ساماندهی مشکلات اجتماعی و اقتصادی این قشر دارد.
وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم در عصری که با تکنولوژی و خدمات نوین همراه است با ابتکار عمل و بهره مندی صحیح از آن زمینه های رونق کسب و کارهای پایدار را فراهم نماییم.
وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به ظرفیت های موجود در سازمانهای مردم نهاد استان طرحی در این زمینه توسط موسسه خیریه ایزددوستان شمال ارائه شده است که می تواند الگویی برای سایر سازمان ها و نهادهای حمایتی در این زمینه باشد.
وی یادآور شد: در این طرح فروشگاهی اینترنتی با قابلیت های مختلف طراحی شده است که عواید حاصل از آن در حمایت از زنان سرپرست خانوار هزینه خواهد شد.
رنجکش اظهار داشت: در این طرح که توسط این موسسه خیریه اجرایی می شود کلیه محصولات تولیدکنندگان طی قراردادی از طریق شبکه اینترنتی بازاریابی و به فروش می رسد که در ابتدا اجرای آن در سطح استان گیلان و سپس به عنوان یک طرح ملی به فعالیت خود ادامه می دهد.
وی از دستگاههای اجرایی بویژه سازمانهای حمایتی خواست تا با معرفی تولیدکنندگان صنایع دستی و خانگی تحت پوشش خود و حضور در این بازار اینترنتی در اجرایی شدن بهتر آن حمایت کنند.
به گفته وی، عرصه کسب و کارها نیازمند خلاقیت و نوآوری است و تولیدکنندگان در کنار محصولات تولیدی خود باید بتوانند در فروش و عرضه آن با توجه به ذائقه و نیاز مخاطب برنامه ریزی داشته باشند که ایجاد اینگونه شبکه های اینترنتی و حضور در عرصه های نوین نقش مهمی در بازدهی های حوزه کسب و کار دارد.
وی ادامه داد: رعایت قانون کسب و کارها و توجه به مشتری مداری از الویت های حضور در بازارکار است که انتظار می رود طراحان این فروشگاه اینترنتی که با نیت خیر در این راه گام برداشته اند نسبت به آن حساس باشند. وی ضمن اعلام آمادگی در خصوص حمایت از طرح های نوین حمایتی از اقشارآسیب پذیر خواستار مشارکت بیشتر سازمانهای مردم نهاد در این زمینه شد.
در این جلسه که با حضور مدیرکل بانوان و خانواده استانداری و مدیرعامل موسسه ایزددوستان شمال و نمایندگان برخی از دستگاههای اجرایی حمایتی برگزار شد ضمن تاکید بر اجرایی شدن این طرح در خصوص اجرای بهتر آن توصیه هایی را ارائه دادند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است