پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۲۴
آخرین اخبار
27 تیر 1395 ، ساعت 17:16 1,773 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18273
مهدخت معین :

راه اندازی کتابخانه در آرامگاه دکتر معین از وصیت های پدرم بود

دختر دکتر محمد معین  که برای نشست در ستاد بزرگداشت پدرش  به آستانه اشرفیه آمده بود با فرماندار این شهرستان دیدار کرد.

به گزارش جلال شرق ، مهدخت معین با اظهار رضایتمندی از مسئولین شهرستان خواستار توجه جدی فرماندار و مدیریت شهری مبنی بر آماده سازی کتابخانه دکتر محمد معین در کنار آرامگاه وی شد.

وی با تاکید بر اینکه کتاب های  دکتر محمد معین  فعلاً در بخش کتابخانه دانشگاه گیلان نگه داری می شود افزود : در صورت آماده شدن سالن وفضای موجود در آرامگاه و بر اساس وصیت پدرم کتابهای دکتر محمد معین  به این مکان انتقال می یابد.

مهدخت معین با اشاره به در اختیار قرار دادن سالن جانبی برای هنرهای تجسمی به گروهی از هنرمندان این شهرستان برای ارائه کارهای هنری خود تصریح کرد: بر اساس درخواست یکی از هنرمندان این موضوع در سال گذشته پذیرفته شده بود که بتوانند آثار هنری خود را با موضوعیت دکتر محمد معین  به نمایش بگذارند.

فرماندار آستانه اشرفیه ضمن اظهار خوشحالی از این دیدار ، دکتر محمد معین را یکی از مفاخر ادبی کشور برشمرد و پاسداشت این فرهیخته ادبی کشور را به نوعی تجلیل از دانشمندان و مفاخران این مرز و بوم برشمرد.

رحیم حیدری  با تاکید بر برنامه ریزی مدون و دقیق به  بهره گیری  از دانشگاه گیلان و دانشگاه های شهرستان در برگزاری بزرگداشت دکتر محمد معین تاکید کرد و با توجه به برگزاری کنگره ۳ روزه زبان و ادبیات فارسی کشور در استان گیلان از سوی فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در نیمه دوم شهریور ماه با پیشنهاد مهدخت معین مبنی بر برپایی بزرگداشت دکتر محمد معین در یکی از ۳ روز تاکید کرد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است