سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
28 آگوست 2015 ، ساعت 20:37 529 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2129
معاون پارلمانی رئیس جمهور

رتبه بندی معلمان قبل از مهر اجرا می شود

به گزارش جلال شرق ، از رشت، حجت‌الاسلام مجید انصاری بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح هم‌زمان ۱۴۱ کلاس درس این شهر با اشاره به اهمیت نقش آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش در تمام کشورها و مجامع نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه نقش آموزش و پرورش در کشور ما بی‌بدیل است، افزود: آموزش و پرورش سنگ زیربنای تحولات و پیشرفت‌هاست و این ظرفیت به قدری گسترده بوده که در تامین نیروی انسانی دست نیاز کشور به سوی این نهاد دراز می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، شهید و رجایی و باهنر را آموزگارانی دانست که این هفته به نام آنها شده است و گفت: در طول انقلاب و دفاع مقدس از آموزش و پرورش بهره بردیم.

وی با اشاره به اینکه تاکید رئیس جمهور بر اختصاص بودجه به آموزش و پرورش است، ادامه داد: نگاه دولت از نظر تحول و توسعه پایدار نسبت به آموزش و پرورش ویژه است.

انصاری با بیان اینکه دو سال پیش سند تحول آماده و طرح طبقه‌بندی معلمان تصویب شده است، خاطرنشان کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان در مهر یا قبل از مهر ماه امسال عملیاتی می‌شود.

وی تبیین کرد: با توجه به افزایش تنگناهای بودجه‌ای برای دولت، آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که بالای ۱۰۰ درصد بودجه آن اختصاص یافت به طوری که در یک سال ۱۰۷ درصد و سال بعد ۱۱۱ درصد اختصاص بودجه داشته‌ است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در امور مجلس با تصریح بر اینکه هرگونه تحول در کشور باید از مسیر تحول آموزش و پرورش جستجو کنیم، یادآور شد: این نهاد پیش‌شرط تحول در تمام عرصه‌های تحول‌خیز کشور است و مشارکت دادن مدیران و معلمان در آموزش و پرورش از نکات کلیدی واسپاری به نیروهای این بخش موجب تحول بیشتر می‌شود.

وی در ادامه به وضعیت گیلان اشاره کرد و گفت: از فاصله سفر روحانی به گیلان مدت کوتاهی می‌گذرد و در این مدت شاهد تحولات اساسی هستیم و بسیاری از مصوبات دولت اجرایی شده و در شاخص‌هایی نیز از مناطق دیگر پیشی گرفته است.

انصاری، گیلان را استان سرسبز و کهن با مفاخر علمی مبارزاتی و فرهنگی خواند و خاطرنشان کرد: این اقدام حاصل همراهی مدیران و مسئولان به‌ویژه استاندار و مردم است.

وی اضافه کرد: استان‌هایی مانند گیلان و مازندران و بخشی از گلستان، ثروت غیر قابل تولید مانند محیط زیست دارند که منشأ توسعه برای استان می‌شود و حراست و صیانت از هر درخت و عرصه منابع طبیعی به مثابه دارایی و ثروت و ارتقای درآمدی مردم است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه سند توسعه جامع گیلان بر اساس صنعت سبز آماده شود، یادآور شد: گیلان با توجه به وجود مدیران فرهیخته، می‌تواند سرمایه بیشتری را با ورود سرمایه‌گذاران خارجی در پساتحریم ببرد و این مهم از طرف پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان صنعتی قابل دستیابی است./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است