پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۸:۰۸
آخرین اخبار
13 فروردین 1402 ، ساعت 10:04 262 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :77544

رخدادهایی که بزودی دنیا را تغییر خواهند داد!

رخداد‌هایی که بزودی دنیا را تغییر خواهند داد

سرعت تغییرات در کیفیت زندگی به لطف فناوری‌های پیشرفته، به حدی است که ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور بلکه بسیار نزدیک، دگرگونی‌های فراوانی رخ دهد که در اینجا به مهمترین این تغییرات اشاره خواهیم کرد.

به گزارش  جلال شرق؛ پیش‌بینی‌های شگفت‌انگیزی که باور کردنشان سخت است، اما ممکن است به زودی به واقعیت تبدیل شوند، مانند تلفن همراه و دوربین آن، مرور کردن اینترنت از طریق آن و پمپ بنزین‌ها و تعمیرگاه‌های خودرو نیز مثل فیلم‌های کداک، ناپدید خواهند شد؛ و اکنون پیش بینی‌های آینده‌ای نه چندان دور:

۱- تعمیرگاه‌های خودرو ناپدید می‌شوند.

۲- موتور‌های بنزینی/دیزلی از ۲۰۰۰۰ قطعه تشکیل شده است. در حالی که موتور‌های خودرو‌های برقی دارای ۲۰ قطعه هستند، با گارانتی مادام العمر فروخته می‌شوند و در نمایندگی تعمیر می‌شوند. جداسازی و تعویض فقط ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

۳- موتور‌های خودرو‌های الکتریکی معیوب در یک تعمیرگاه منطقه‌ای با استفاده از ربات‌ها تعمیر خواهند شد.

۴- وقتی موتور ماشین الکتریکی شما خراب می‌شود، به ایستگاهی مانند ایستگاه کارواش می‌روید، ماشین شما با یک قهوه کشیده می‌شود و ماشین شما با یک موتور الکتریکی جدید بیرون می‌آید!

۵- پمپ‌های بنزین ناپدید می‌شوند.

۶- کنتور‌های توزیع برق در خیابان‌ها با ایستگاه‌های شارژ برق نصب می‌شود (در جهان اول شروع شد).

۷- تولیدکنندگان بزرگ خودرو‌های هوشمند پولی را برای راه اندازی کارخانه‌هایی که فقط خودرو‌های برقی تولید می‌کنند، اختصاص داده اند.

۸- صنایع زغال سنگ از بین خواهند رفت. شرکت‌های بنزین/نفت متوقف می‌شوند. حفاری و حفاری نفت متوقف خواهد شد. با اوپک خداحافظی کنید خاورمیانه دچار مشکل شده است.

۹- خانه‌ها انرژی الکتریکی را در طول روز تولید و ذخیره می‌کنند تا مورد استفاده قرار گیرد و دوباره به شبکه بفروشد. این شبکه آن را ذخیره و در صنایعی با مصرف برق بالا توزیع می‌کند.

۱۰- کودک امروز ماشین‌های فعلی را در موزه‌ها خواهد دید. آینده سریعتر از آن چیزی که ما تصور کنیم نزدیک می‌شود.

۱۱- در سال ۱۹۹۸، کداک ۱۷۰ هزار کارمند داشت و ۸۵ درصد از تولید کاغذ عکس خود را در سراسر جهان به فروش رساند. در عرض دو سال مدل کسب و کار آن‌ها ناپدید شد و آن‌ها ورشکست شدند. چه کسی فکر می‌کرد این اتفاق می‌افتد؟

۱۲- اتفاقی که برای کداک و پولاروید افتاد، طی ۵ تا ۱۰ سال آینده برای چندین صنعت نیز اتفاق خواهد افتاد.

۱۳- آیا در سال ۱۹۹۸ فکر می‌کردید که بعد از ۳ سال هیچ عکسی روی فیلم گرفته نمی‌شود؟ با گوشی‌های هوشمند، این روز‌ها چه کسی دوربین دارد؟

۱۴- دوربین‌های دیجیتال در سال ۱۹۷۵ اختراع شدند. اولین دوربین دارای ۱۰۰۰۰ پیکسل بود، اما از قانون مور پیروی می‌کرد. مانند تمام فناوری‌ها، برای مدتی ناامید شد و سپس بسیار بهتر شد و غالب شد.
۱۵- این اتفاق دوباره (سریعتر) با هوش مصنوعی، سلامت، خودرو‌های خودمختار و الکتریکی، آموزش، چاپ سه بعدی، کشاورزی و مشاغل رخ خواهد داد.

۱۶- نرم افزار اکثر صنایع سنتی را در ۵ تا ۱۰ سال آینده مختل کرده و خواهد کرد.

۱۶- هوش مصنوعی: کامپیوتر‌ها در درک جهان بهتر می‌شوند. امسال یک کامپیوتر بهترین بازیکن جهان را شکست داد (۱۰ سال زودتر از حد انتظار).

۱۷- وکلای جوان ایالات متحده به دلیل واتسون IBM که به شما مشاوره حقوقی در عرض چند ثانیه با دقت ۹۰ درصد در مقایسه با دقت ۷۰ درصد در انسان‌ها ارائه می‌کند، شغلی پیدا نمی‌کنند؛ بنابراین اگر در حال تحصیل در رشته حقوق هستید، فورا متوقف شوید. وکلا در آینده ۹۰ درصد کاهش می‌یابد و فقط متخصصان باقی می‌مانند.

۱۸- واتسون به پزشکان در تشخیص سرطان کمک می‌کند (۴ برابر دقیق‌تر از پزشکان).

۱۹- خودرو‌های خودران:

اولین ماشین خودران ظاهر شد؛ و در عرض دو سال کل صنعت تغییر خواهد کرد. شما دیگر نمی‌خواهید ماشین داشته باشید، زیرا با تلفن خود با ماشین تماس می‌گیرید و ظاهر می‌شود و شما را به مقصد می‌رساند.

۲۰- ماشین خود را متوقف نمی‌کنید، بلکه هزینه مسافت طی شده را می‌پردازید که نتیجه آن در هنگام رانندگی است. جوانان امروزی هرگز گواهینامه رانندگی نخواهند گرفت و هرگز صاحب ماشین نخواهند شد.

۲۱- شرکت‌های بیمه با مشکلات بزرگی مواجه خواهند شد، زیرا هزینه‌ها بدون حادثه ارزان می‌شود. مدل کسب و کار بیمه خودرو ناپدید خواهد شد.

۲۲- املاک و مستغلات تغییر خواهد کرد. زیرا با کار در حال حرکت، مردم برج‌های خود را رها کرده و به محله‌های زیباتر و مقرون به صرفه‌تر می‌روند.

۲۳- در سال ۲۰۳۰، خودرو‌های الکتریکی تسلط خواهند یافت. شهر‌ها سر و صدای کمتری خواهند داشت و هوا بسیار تمیزتر خواهد بود.

۲۴- برق فوق العاده ارزان و تمیز خواهد بود. تولید انرژی خورشیدی به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

۲۴- برق فوق العاده ارزان و تمیز خواهد بود. تولید انرژی خورشیدی به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

۲۵- سلامت: قیمت Tricorder X در سال جاری اعلام می‌شود. شرکت‌هایی هستند که یک دستگاه پزشکی به نام «تری‌کورد» از Star Trek می‌سازند که با تلفن شما کار می‌کند و اسکن شبکیه و نمونه خون شما را می‌گیرد و تنفس می‌کند.

این ۲۵ نشانگر زیستی را تجزیه و تحلیل می‌کند که تقریباً هر بیماری را شناسایی می‌کند. در حال حاضر ده‌ها برنامه تلفن همراه برای اهداف سلامتی موجود است.

برای کسانی که تا به امروز به فناوری و تحول دیجیتال اعتقادی نداشتند، تسلی وجود ندارد/صدا وسیما

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. مرتضی رحیمی نژاد :

    بسیار زیبا وو سنجیده و در عین حال نزدیک و نزدیک ونزدیک