سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
16 سپتامبر 2015 ، ساعت 15:24 656 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2662
لاهوتی مطرح کرد:

ردپای افراد متنفذ در دستگاه‌های دولتی در تعرض به جنگل‌ها برای قاچاق سوخت و زغال

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس از بی‌توجهی مسئولان نسبت به تعرض به جنگل‌ها برای قاچاق سوخت و زغال انتقاد کرد.

به گزارش جلال شرق ،مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اظهارات رئیس سازمان جنگل‌ها مبنی بر قاچاق سالانه ۲ هزار و ۷۰۰ متر مکعب چوب و زغال در کشور، افزود: واقعیت آن است که رقم قاچاق سالیانه چوب و زغال در کشور بیش از این حرف‌هاست و این آمار و ارقام‌ها قابل قبول نیست چراکه غارت‌های زیادی از جنگل‌ها صورت گرفته که تاکنون از آن جلوگیری نشده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تعرض به جنگل‌ها واقعیتی است که سازمان جنگل‌ها نسبت به آن بی‌تفاوت است و اگر به آن رسیدگی نشود با کوچکترین بارندگی‌ میلیاردها تومان خسارت به آن شهرها وارد می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: ریشه همه این خسارت‌ها دخل و تصرفی است که در منابع طبیعی و جنگل‌ها صورت گرفته است البته امید است اقدامات انجام شده در طی یک الی دو سال اخیر نسبت به جلوگیری از آسیب به جنگل‌ها بتواند اثربخش وارد شود.

وی یادآور شد: قاچاق چوب و زغال عمدتا از سوی افرادی که صاحب منافع بوده و در دستگاه‌های دولتی نفوذ دارند صورت می‌گیرد لذا این فرصت به افراد سودجو داده می‌شود تا دخل و تصرفی به جنگل‌ها داشته باشند.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، گفت: افراد عادی نمی‌توانند چنین دخل و تصرفی داشته باشند و این اقدامات سازماندهی شده‌اند تا منافع افراد صاحب نفوذ به دست آید و تا زمانی که اراده‌ای برای برخورد با این افراد وجود نداشته باشد همچنان شاهد این سودجویی‌ها خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مورد برداشت‌های غیرمجاز چوب از جنگل‌های کشور گفت: سالانه حدود دو هزار و ۷۰۰ متر مکعب چوب و زغال به صورت قاچاق توسط سیستم حفاظت جنگل‌ها کشف می‌شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است