سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۰۶
آخرین اخبار
23 اردیبهشت 1401 ، ساعت 17:20 409 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :70479

رزمایش جهادگران فاطمی در میز خدمت آستانه اشرفیه +تصاویر و فیلم

میزخدمت جهادی شهید قربانعلی کوچری؛ (اولین فرماندار شهید کشور) با هدف رفع مسائل، مشکلات و دغدغه‌های مردم بیش از ظهر امروز در مسجد جامع شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، میزخدمت جهادی شهید کوچری ؛اولین فرماندار شهید کشور صبح امروز در قالب رزمایش جهادگران فاطمی با حضور فرماندار شهرستان؛ حسین ذاکر استقامتی؛ فرمانده سپاه شهرستان ؛سرهنگ یحیی پور ، معاونین فرماندار ، بخشدار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی ، سایر مدیران و رؤسای ادارات و نهادهای شهرستان، به همت حوزه بسیج کارمندان و ادرات سپاه شهرستان آستانه اشرفیه بمنظور رسیدگی و رفع مسائل و مشکلات عمرانی و اقتصادی مردم در مسجد جامع آستانه‌اشرفیه برگزار گردید.

گفتنی است در این دیدار و نشست صمیمانه، شهروندان گرامی به صورت چهره‌به‌چهره و مستقیم مسائل، مشکلات و دغدغه‌های خود را مطرح و راهکاری مناسب جهت رفع آنها ارائه شد.

فیلم رزمایش جهادی میز خدمت را در آپارات جلال شرق ببینید

شهید کوچری اولین فرماندار شهید انقلاب اسلامی ایران، متولد شهرستان خوی بود که در جریان مبارزه با اشرار، بر اثر اصابت گلوله زخمی شد و پس از تحمل تقریبا چهار ماه اسارت در مناطق مرزی شهرستان خوی اول تیرماه سال ۱۳۵۹ به فیض شهادت نائل آمد.

معلمی دلسوز و مهربان بود که بعد از انقلاب بخاطر درایت و لیاقتی که داشت، به عنوان فرماندار ارومیه انتخاب شد. فرمانداری که همه کار و زندگیش مردم شهرش بود و آسایش آنها، فرمانداری که دلسوزتر از خود مردم به آنها بود. فرماندار شهید کوچری نخستین فرماندار شهید کشور شد.
فرماندار شهید قربانعلی کوچری فرزند مصطفی از سلاله پاکان بود و از دیار محبت، چاوشانه عشق را جار می زد و بذر دوستی و صداقت می افشاند. از پیش گامان نیکی ها بود و آنجا که صمیمیت کیمیا بود او دریا می شد، در آینه دلش می شد خدا را دید و در نگاهش می شد ایمان را فهمید.
شهید کوچری بیست و دوم دی ماه ۱۳۱۹در شهر باصفای خوی دیده به جهان گشوده و در خانواده ای که خدا را در عمل باور داشتند، تربیت یافت.
پنج ساله بود که مادرش را از دست می دهد و دنیای بی مادری را با غمی سوزان در سینه اش تحمل می کند و گامهایش را استوارتر و محکمتر از قبل بر می دارد.

تحصیلات ابتدائی خویش را در محله امامزاده و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان خسروی، حکیمه امروز به پایان رساند و وارد دانشگاه شد و پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی به استخدام اداره فرهنگ در می آید.
هشت سال در روستای تمر صادقانه خدمت کرد و سپس به ارومیه منتقل شد.
درد آشنایی وارسته بود و خداطلبی خستگی ناپذیر در هر جلسه و اجتماع درس تجوید قرآن را، نزد حضرت آیت ا… قریشی و قره باغی و سایر علماء آن زمان شرکت می کرد و از جلسه درس آنان کسب فیض می کرد. بعد از آن به خوی انتقال یافت و در دانشسرای این شهرستان به امر تعلیم و تربیت همت گماشت.

معلمی که نخستین فرماندار شهید کشور شد؛ شهید قربانعلی کوچری

در جریان انقلاب اسلامی همگام با مردم مبارز این شهرستان از پیشروان انقلاب بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اثر ذکاوت و هوشیاری و درستکاری و دارا بودن استعداد سرشار و پشتکار بی نظیر و لیاقت فوق العاده به سمت فرماندار خوی منصوب شد.
در گفتار و عمل و تقوای بی نظیر و با ویژگی های روحی و اخلاقی نظر مردمان به انقلاب و وحدت و یکپارچگی جلب می کرد. به طوری که هم اکنون عموم مردم از آزاده مردی و استعداد سرشار و صداقت او صحبت می کنند و هیچگاه فراموشش نخواهند کرد چرا که او نمونه کامل یک انسان فرهیخته و مسلمان بود.

یازدهم دی ماه سال۵۸ بود که جهت آگاهی بخشی به ملت از جریانات تلخی که بر آنان می گذشت و افشای نقشه های شوم و ماهیت پلید عناصر ملعون ضدانقلابیون که منطقه قطور را جولانگاه خویش ساخته بودند به این منطقه عزیمت کرد و بعد از دیدار با مردم و سخنرانی های متعدد هنگام مراجعت در بین راه توسط اشرار منطقه و ضدانقلاب از خدا بی خبر به رگبار مسلسل بسته می شود و زخمی و اسیر این گروهک ظالم می شود.
زمان اسارتش تحت شکنجه و آزار و اذیت قرار می گیرد و با آن بدن زخمی و خون آلود به یکی از سران ضدانقلاب که معروف به ممد دماغ بود و به رهبر انقلاب ناسزا می گفت؛ سیلی محکمی می نوازد و بعد از چند ماه تحمل شکنجه و زندان در اول تیر ماه سال ۵۹به دستور سنار مامدی و سرهنگ قرنی قادری به فیض شهادت نائل می گردد.

در وصیت نامه اش به فرزندان خویش چنین نوشته است:
(( اگر من می روم خدا همیشه در همه جا هست و بهترین حافظ است. من چکاره ام، من سببم، شما با خدا باشید، خدا با شما خواهد بود. هیچوقت و در هیچ حال خدا را فراموش نکنید. … باز مرا ببخشید و برایم با آن دست ها و دل های پاکتان دعا کرده و آمرزش بخواهید… از مصاحبت بدان دور باشید. نسبت به بزرگان احترام و نسبت به کوچکان محبت نمائید.))

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است