شنبه, ۲ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
20 مرداد 1401 ، ساعت 16:05 282 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71858
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان :

رسالت اصلی خبرنگار قلم زدن برای مردم است

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان در آئین تجلیل  از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی شرق گیلان  که به مناسبت روز خبرنگار

در سالن اجتماعات سپاه پاسداران ناحیه آستانه اشرفیه برگزرار شد گفت: ویژگی خبرنگار در تراز انقلاب ،صداقت ، امانتداری ، تقوا ، انصاف در خبر ، و اخلاق رسانه ای است

به گزار ش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سرهنگ پاسدار مهدی پارسا در نشست با اصحاب رسانه شرق گیلان در آستانه اشرفیه ضمن گرامیداشت شهادت شهید صارمی ، روز خبرنگار و تسلیت ایام عزاداری ابا عبدالله الحسین علیه السلام هر لحظه و هر روز را روز خبرنگار نامید و گفت : بدون حضور ، نفوذ و بروز خبرنگار در حوزه های مختلف نظام هیچ موضوع و لحظه ای ثبت و ضبط نمی شود.

وی افزود : هر مسأله ای اگر قرار باشد تبدیل به جریانی در جامعه شود نیازمند ذوق ، هنر و دغدغه مندی دوستان رسانه ای می باشد.

پارسا حضور و تربیت خبرنگار در تراز انقلاب را بسیار مهم دانست و افزود : نظام و حاکمیت در صدد تربیت خبرنگار در تراز انقلاب است تا گفتمان ولایت مداری بر جهاد تبیین را تحقق بخشد .

وی ویژگی خبرنگار در تراز انقلاب را صداقت ، امانتداری ، تقوا ، انصاف در خبر ، اخلاق رسانه ای برشمرد وگفت : اهمیت کار رسانه بسیار زیاد است و لازم است جایگاه درک و سپس تبیین شود.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه استان با تاکید به آموزش و مطالعه در حوزه خبر از مشکلات آموزشی حوزه رسانه گفت و تصریح کرد: برای لمس فضای رسانه ای لازم است خبرنگار آموزش دیده و با مطالعه فردی وارد عرصه شود چرا که عدم آموزش خبرنگار و به روز نشدن مثل غواصی است که بدون آموزش دل به دریا بزند.

پارسا با اشاره به رسالت اصلی خبرنگار که قلم زدن برای مردم باشد حفظ استقلال رسانه ای را از رسانه ها خواستار شد و گفت : رسانه ها با ملاک و مبنا قراردادن انتقاد سازنده مطالبه گری و انتقاد خودرا برای رسیدن به نتیجه قوی کنند و از یک شخص و یک جریان به منظور اهداف شخصی حمایت نداشته باشند و مردم را اولویت خود بدانند.

وی به نقش و رسالت حضرت زینب (س )در روایت گری و انعکاس پرداخت و ادامه داد: دشمن به اهمیت و نقش رسانه ها پی برده است و در حوزه رسانه نهایت تلاش خود را برای ضربه زدن به اسلام دارد که لازم است خبرنگار در حوزه جهاد تبیین اقدامات و عملکرد مثبت نظام را با قلم و دوربین انعکاس دهد .

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان طرح جامع نظام صنفی خبرنگاران را مطالبه جدی اصحاب رسانه بیان کرد و گفت :
بمنظور تسهیل در رفع مشکلات صنفی خبرنگاران پیگیر راه اندازی و تشکیل نظام صنفی رسانه ها ، طرح رتبه بندی رسانه ها (بانک اطلاعاتی دقیق ) مشکلات بیمه و عدم امنیت شغلی ،حق مسکن از سوی مسئولین و متولیان امور صنفی رسانه ها هستیم.


مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه شهرستان آستانه اشرفیه ؛ حجه الاسلام والمسلمین انوش تفهمی نیز ضمن گرامیداشت شهادت شهید صارمی، روز خبرنگار و تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام با اشاره به تقارن روز خبرنگار با روز عاشورا گفت : خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه با توجه به رسالت حضرت زینب( س ) در صدد تحقق فرمایش رهبر معظم در حوزه جهاد تبیین و فرزند آوری باشند.

وی با اشاره به توطئه های دشمن در زمان های مختلف اظهار کرد : دشمن با تبلیغات سوء درصدد ضربه زدن اسلام و نظام می باشد وباید گفت همچچون حضرت زینب س که نقشه های ۵۰ ساله دشمن دریک ماه نقش بر آب کرد با انعکاس عملکرد و اقدامات مثبت توطئه های دشمن را خنثی کرد.

در ادامه فرمانده سپاه شهرستان آستانه اشرفیه ؛سرهمگ حمید یحیی پور نیز ضمن تسلیت ایام و گرامیداشت مقام شهید صارمی و روز خبرنگار از اقدامات خبرنگاران و فعالان فضای مجازی در انعکاس عملکرد سپاه و بسیج شهرستان تشکر کرد و افزود: انعکاس رسانه ای عملکرد و فعالیت های بسیج و سپاه شهرستان بالاخص مراسم شهادت شهید خوش سیرت بازتاب خوبی را در پی داشته است .

وی افزود: همراهی رسانه ها با مجموعه سپاه برای تحقق فرمایش رهبر و موضوع جهاد تبیین ضروری است که لازم است رسانه ها دراین موضوع ضمن مطالبه گری اقدامات خوب رسانه ای داشته باشند .

گفتنی است در این آئین تجلیل و تقدیر که حجه الاسلام والمسلمین انوش تفهمی نماینده ولی فقیه درسپاه  آستانه اشرفیه   ، حجه الاسلام والمسلمین طیبی ؛امام جمعه شهر آستانه اشرفیه نیز حضور داشتند از فعالین رسانه های شرق گیلان با اهدای لوح و هدایا تقدیر به عمل آمد .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است