چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۱۸
آخرین اخبار
27 مرداد 1394 ، ساعت 21:41 978 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1692
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در دیدار با راویا ن دفاع مقدس:

رسالت راویان دفاع مقدس، انتقال پیام شهداست

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه عصر امروز در دیار با انجمن راویان دفاع مقدس آستانه‌اشرفیه گفت: مسئولیتی که شما خواهران و برادران در پیش‌گرفته‌اید رسالت انتقال پیام شهداست.
به گزارش جلال شرق، حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی بابیان این مطلب که خود یکی از راویان جنگ هستم که در قرارگاه‌ها و لشکرهای سپاه پاسداران و ارتش حضور می‌یافتم اظهار داشت: آنانی که این راه را برگزیدند باید آمادگی، دقت و ظرافت در کار را رعایت کنند.

IMG_2555
وی با اشاره به شرایط متفاوت اجتماعی نسبت به دوران دفاع مقدس افزود: نسل امروز در معرض بمباران اطلاعات است و در هرلحظه پیام‌های متنوع و گاه متضاد را دریافت می‌کند و نقش شما در بیان رخدادهای دوران دفاع مقدس برجسته‌تر می‌شود.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تصریح این نکته که چرا ما در انتقال پیام به نسل جوان خوب عمل نمی‌کنیم به تحلیل‌های شهید مرتضی مطهری در کتاب ده گفتار اشاره کرد و ادامه داد: ما باید در وهله نخست درک درستی از ذائقه جوانان را به دست بیاوریم و آنچه نیاز آن‌هاست به‌مقتضای فکری و روانی به‌طور سنجیده به آنان انتقال دهیم.

IMG_2516
وی تأکید کرد: تا زمانی که نتوانیم اعتماد مخاطب را جلب نماییم نمی‌توانیم اثرگذاری خود را داشته باشیم. و راویان دفاع مقدس باید این نکات را مدنظر قرار دهند.
ساجدی با اشاره به دوران طاغوت و جوانان همراه امام در دوران انقلاب و دفاع مقدس گفت: چه شد نسلی که در دوران طاغوت نشو نما کرده بود با همه تجاوز و تهدیدی که از سوی استکبار و پهلوی انجام می‌گرفت، آن نسل با هنرمندی الهی امام راحل (ره) آن‌چنان متحول شد که از همه هستی خود گذشت و صحنه‌هایی از ایثار را خلق کرد.

IMG_2518
امام‌جمعه با تأکید این نکته که باید شرایط جوانان امروز را درک کرد اظهار داشت: باید اطلاعاتی در معرض آن‌ها قرارداد که با مراعات اقتضای جوانان آن‌ها را طوری بسته‌بندی کنیم که به هدف خود برسیم در غیر این صورت نقض غرض خواهد شد
ساجدی خاطرنشان کرد: من به سهم خود که به کار شما اعتقاددارم می‌توانم در جلسات کارشناسی همراه شما همفکری کرده و در سیاست‌گذاری و برنامه کاری به کمک دوستان شما بیاییم.

IMG_2530
در این دیدار رجبی یکی از جانبازان شیمیایی دورانت دفاع مقدس گفت: وقتی در محفلی خاطره و ایثارگری‌های شهدا را بر ای جوانان نقل می‌کنیم تأثیر بسزایی در رفتار آن‌ها خواهد داشت.
حمید پردخته از دیگر راویان دفاع مقدس گفت: امیدوارم خلأهایی که در بخش فرهنگی در شهرستان وجود دارد با درایت و مدیریت حضرت‌عالی مرتفع شود.
وی افزود: آنچه حائز اهمیت است بحث مظلومیت شهداست که کمتر به آن توجه شده است و حمایت و هدایت شما می‌تواند در پاس داشتن از فرش‌های شهدا بسیار ارزشمند باشد.
در ادامه چند نفر از راویان دفاع مقدس دیدگاه‌ها و نکته نظرات خود را مطرح کردند.

IMG_2521 IMG_2524 IMG_2533  IMG_2561 IMG_2562

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است