دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
8 دی 1394 ، ساعت 13:48 2,181 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8450
فرماندار استانه اشرفیه در آئین افتتاح دفترپایگاه تحلیلی خبری آستان خبر:

رسانه‌ها ، قوی‌ترین ابزار مدیریتی هستند

طی آئینی با حضور فرماندار، رئیس شورای شهر آستانه‌اشرفیه و جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه، دفتر پایگاه تحلیلی خبری آستان خبر افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار جلال شرق، فرماندار آستانه‌اشرفیه در این آئین ، رسانه‌ها را قوی‌ترین ابزار مدیریتی نام برد و گفت: رسانه‌های جهان اسلام قوی‌تر از رسانه‌های جهان غرب هستند زیرا منطق ما قرآن است که آن‌ها فاقد آن هستند.
حسین اسماعیلیان انسان متعهد را مبتنی بر گفتار و رفتار وی تعریف کرد و گفت: این انسان باید گفتارش منطبق بر سیره و روش انبیا، اولیا و آزاد اندی‌شان باشد.
وی بابیان این‌که هر رسانه‌ای امکان است که اشتباه کند اما اگر عمدی نباشد می‌تواند مدیریت کند افزود: رسانه‌های متعهد جایگاه خود را در جامعه پیدا می‌کند و اگر رسانه و قدرت تحلیل و تبیین نباشد مسلماً برون دادی نخواهیم داشت.
وی اسلحه رزمندگان را سلاح و اسلحه‌ی خبرنگاران را قلم نام برد و بیان داشت: آن رزمنده‌ای که با سلاح خویش در مقابل دشمن می‌جنگد با آن خبرنگاری که با دوربین و قلم خویش صحنه‌های رزمندگان را به تصویر می‌کشد هر دو از جایگاه والایی برخوردند.
فرماندار آستانه ارشفیه گفت: ما اعتقادمان و الگویمان حضرت رسول اکرم (ص) است و اساس مکتبمان قران است و افتتاح این دفتر را در روز ولادت پیامبر اسلام مبارک می‌شماریم.

مدیرمسئول پایگاه خبری آستان خبر با تبریک ولادت حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: این پایگاه از سال ۹۱ کار خود را شروع و اولین خبر وی در ۰۱/۰۸/۹۲ بر روی خروجی این پایگاه قرار گرفت که از طریق دیتابیس قابل‌رؤیت است.
ابراهیم افشاری هدف از راه‌اندازی آستان خبر را در آستانه‌اشرفیه، ارتقای فرهنگی شهرستان و کم کردن فاصله بین مردم و مسئولین نام برد و افزود: این پایگاه با آغاز کار خود در گوگل رتبه ۱۴ هزار ۸۶۰ را در رتبه‌بندی خود داشت که به رتبه ۳ هزار ۸۰۰ رسید و به دلایل تحصیلی امروز این رتبه‌بندی به ۸ هزار رسیده است.
وی ضمن تقدیر از پدر خود که در راه‌اندازی پایگاه خبری همراه و همگام وی بوده است از اصحاب رسانه شهرستان که یاور و دوستانی خوب در عرصه اطلاع‌رسانی بودند تشکر کرد.
خبرنگار خبرگزاری صداوسیمای مرکز رشت در شهرستان آستانه‌اشرفیه ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام گفت: حضرت رسول اکرم (ص) با ولادت خویش، دنیای روشنی‌تری برای ما انسان‌ها ترسیم کرد تا از دریچه پیامبر رحمت و مهربانی به دنیای واقعی یک نگاهی بیندازیم تا دریچه‌ای جدید ببینیم.
علی‌رضا کارگر قوی‌بازو بابیان این‌که اطلاع‌رسانی را مکمل فعالیت‌های اجتماعی و … در دنیای امروز عنوان کرد و افزود: اگر در اجرای فعالیت‌های مختلف اجتماعی و… اطلاع‌رسانی انجام نگیرد مطمئناً هیچ خروجی از آن فعالیت به اطلاع مردم نخواهد رسید.
وی فضای سیاسی‌کار خبری را بسیار پراضطراب و پراسترس نام برد و اظهار داشت: با انتشار خبری ممکن است جمعی خوشحال و جمعی نگران شوند ولی خبرنگاران بر اساس تحقیقات میدانی به خاطر استرس‌های کاری ۱۰ سال عمر کمتری رادارند.
کارگر قوی‌بازو ادامه داد: متأسفانه در شهرستان ما، فضای کمک به رسانه‌ها و جود ندارد و نیاز دارد که مسئولین در انجام رسالت کاری خبرنگاران رضایتمندی مردم را فراهم سازند.

در این آیین، از لگوی پایگاه تحلیل خبری آستان خبر پرده‌برداری شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است