دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
13 مرداد 1401 ، ساعت 05:56 295 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71699
رئیس خانه مطبوعات و مدیر خبرگزاری فارس استان گیلان:

رسانه ها بهترین مشاوران هستند

نشست اصحاب رسانه و خبرنگاران رسمی شهرستان آستانه اشرفیه با حضور رئیس خانه مطبوعات و مدیرخبرگزاری فارس در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد و در حوزه رسانه شهرستان به بحث و گفتگو پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، ابراهیم افشاری ؛ نگاه تخصصی به حوزه روابط عمومی را نیاز مبرم دولت بیان کردو افزود: استاندار استان گیلان به منظور سامان دهی رسانه ها در حوزه ارتباطات و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی نماینده رسانه ای را در شهرستان اعزام داشتند تا از نزدیک در جریان امور رسانه ها و ارتباط با مدیران دستگاه ها و فرمانداری ها قرارگرفته و اهم مباحث به وی(استاندار) انتقال داده شود .

مدیر خبرگزاری فارس گیلان رسانه ها را بهترین مشاوران مدیران دستگاه ها دانست و افزود: با توجه به اشرافیت رسانه ها در موضوعات مختلف رسانه ها می توانند مشاوران خوبی برای مسئولان باشند و لازم است مسئولان بمنظور خدمات رسانی به مردم و برطرف کردن مشکلات از ظرفیت اطلاع رسانی رسانه ها استفاده کنند.

مرتضی لطفی نژاد مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی جلال شرق بابیان اینکه رسانه بازوی توانمند مدیران دستگاه ها در مدیریت شهری و اجرای سیاست های کلان کشوری می باشند افزود: رسانه گریزی برخی دستگاه ها باعث می شود که فاصله بین مردم و مسئولان بسیار شود.

وی افزود: رسانه ها با اشرافیت از موضوعات مختلف شهرستان در تلاش هستند تا پاسخگویی به مطالبات شهروندان و آحاد مختلف جامعه را داشته باشند و بدیهی است که این قشر در حوزه های مختلف چون اجتماعی ،سیاسی ، فرهنگی بالاخص اقتصادی همیشه همراه مردم و همگام با مسئولین می باشند .

علیرضا کارگر خبرنگار صدا و سیما عدم سواد رسانه ای را ضعف شایع دربین مسئولان عنوان کردو افرود: درعصر ارتباطات و نیاز امروز مخاطبین به رسانه لازم است رسانه ها ضمن اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بمنظور ایجاد آرامش در جامعه ، امید آفرینی و کاهش اخبارمنفی همکاری مسئولان را داشته باشند.

وی با بیان اینکه رسانه یکی از مهمترین وظایفش نقد کردن است گفت :نقد خوب و سازنده در پیشرفت امورات مختلف نقش بسزایی دارد و از آنجایی که رسانه به عنوان نهاد فرهنگی تاثیرگذار است لازم است به منظور بیداری و منافع جامعه از مسئولان انتقاد کننده و آنها موظف به پاسخگویی هستند.

محمد دلاور مدیر مسئول گیل آمارد از نحوه برخورد برخی مسئولین با رسانه‌ها گله مند بود و گفت : مسئولان رسانه ها را ابرار خود می دانند و لازم است که از اهمیت رسانه‌ برخی از مسئولین مطلع باشند

در ادامه جمعی از خبرنگاران ضمن پرداختن به اهم مطالبات مردم از عدم پاسخگویی و سنگ اندازی مسئولان گله مند بودند و خواستار توجیه مسئولان و روسای دستگاه به امر پاسخگویی به رسانه ها و مردم شدند که نیاز است روابط عمومی ادرات و دستگاه ها از اهمیت رسانه آگاه باشند و سواد رسانه ای بصورت فصلی در شهرستان برگزارشود .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است