شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۱۷
آخرین اخبار
28 فروردین 1395 ، ساعت 07:20 2,723 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13375

رضا شمس نصرتی “خالق اثر ماندگار لوگوی کنگره ملی ۸۰۰۰شهید گیلان “

زنده یاد رضا شمس نصرتی استاد دانشگاه ، خطاط و نقاش آستانه ای “خالق و طراح اثر ماندگار لوگوی  کنگره ملی ۸۰۰۰شهید گیلان است

به گزارش جلال شرق ،  اولین رییس ستاد کنگره ملی ۸۰۰۰شهید استان گیلان در گفتگو اختصاصی با “جلال شرق “ گفت :درسال ۱۳۸۰ که مسئولیت راه اندازی ستاد کنگره ملی ۸۰۰۰شهید گیلان به اینجانب واگذار شد با مشورت دوستان تصمیم گرفتیم تاطراحی “آرم کنگره ” را باتوجه به آیتم های استانی,بومی و نقش آفرینی مردم گیلان در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم هشت هزار قهرمان شهید,به هنرمندان گیلانی واگذار نماییم .
حسین داداشی افزود : براین اساس با تعدادی از هنرمندان گیلانی مذاکره و درخواست طرح نمودیم که تعدادی از هنرمندان استقبال نموده و طرح های خودشان را به ستاد کنگره ارسال نمودند .
وی با بیان اینکه ازمیان طرح های واصله طرح فوق انتخاب شد اظهار کرد: خالق این اثر ماندگار زنده یاد استاد”رضا شمس نصرتی” بودند که با عشق وعلاقه وافری که به شهدا داشتند این طرح را ارائه دادند .
داداشی تصریح کرد : این طرح از جامعیت بیشتری برخوردار و کامل بود و آیتم هایی که مدنظر ما بود را دربر می گرفت
وی با اشاره به این که ا ایشان آثار متعددی ازخود برای شهدای عزیز گیلان به جا گذاشتند ادامه داد: ازجمله نقاشی تصاویر سرداران و امیران شهید گیلانی هست که امیدوارم در نمایشگاه کنگره همزمان با برگزاری اجلاسیه بنمایش عموم گذاشته شود .
داداشی با گرامی داشت یاد خاطره این هنرمند بسیجی اعلام کرد همزمان با برگزاری یادواره “هنر و دفاع مقدس ” در آستارا از خانواده خالق این اثر ماندگار تجلیل شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است