شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۱۹
آخرین اخبار
23 دی 1394 ، ساعت 09:52 2,579 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8885
فرمانده نيروي دريايي سپاه:

رفتار غیر حرفه ای ناو آمریکایی پس از توقیف قایق متجاوز

ناو آمریکایی پس از توقیف قایق ده تفنگدار این کشور در آبهای سرزمینی ایران در جزیره فارسی به مدت ۴۰ دقیقه رفتار غیر حرفه ای نشان داد.

 به گزارش جلال شرق ، سردار فدوی در گفتگو با خبر بامدادی سیما گفت: پس از اینکه قایق ده تفنگدار امریکایی در سه مایلی جزیره فارسی در ابهای سرزمینی ایران توقیف شد ما شاهد رفتار غیر حرفه ای ناو امریکایی به مدت چهل دقیقه بودیم .
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت:‌ابهای سرزمینی مکانی است که شناورها باید برای ورود به ان اطلاع رسانی کنند بخصوص که نظامی باشد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در بیان جرئیات دستگیری ۱۰ تفنگدار آمریکایی گفت: نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس- تنگه هرمز – استقرار کامل و همه جانبه داشته و تسلط کامل در همه آبهای منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز دارد.
وی تصریح کرد: آبهای سرزمین کشور آبهایی است که باید حضور شناورها با اطلاع و اجازه قبلی باشد خاصه اگر آن شناورها نظامی باشد .
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: در قوانین بین الملل عبور بی ضرر در آبها وجود دارد اما مسلماً حضور آمریکاییها در منطقه خلیج فارس هیچگاه بی ضرر نبوده و ما تلقی عبور بی ضرر را نداریم .
وی در ادامه تصریح کرد: عصر دیروز یک فروند شناور شامل ۱۰ تفنگدار آمریکایی که ۹ نفر آنها تفنگدار مرد و یک نفر آنها تفنگدار زن بودند در ۳۰ مایلی آبهای سرزمینی جزیره فارسی قرار گرفتند و بلافاصله به لحاظ عدم حرفه ای عمل کردن نیروها ، توسط رزمندگان ما در دریا توقیف شدند و به جزیره فارسی منتقل شدند.
سردار فدوی گفت: این نیروها مقاومتی زیادی را از خود نشان ندادند ولی بعدا متاسفانه شاهد بودیم نیروی دریایی آمریکا- ناو هواپیمایی آمریکا – به مدت ۴۰ دقیقه رفتار غیر حرفه ای از خود نشان داد و تحرکات هوایی و شناوری را در منطقه داشت که این نشان دهنده عدم تعهد آمریکا بود که مدعی اند می خواهند به تامین امنیت در منطقه بپردازند.
وی ادامه داد: با اقدام به موقع ما آرامش به منطقه برگشت و کنترل صد در صد برقرار شد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت :از اوایل کار تماسهای دیپلماتیک برقرار بود ما با عزیزان در وزارت امور خارجه و آقای ظریف در تماس بودیم و شرح ماجرا داشتیم .
سردرا فدوی اظهار داشت: مشخص بود آقای کری با آقای ظریف تماس گرفته و درخواست موضع گیری داشته است .
وی تاکید کرد: آقای ظریف موضع بسیار قوی و محکمی داشتند راجع به اینکه آنها در آبهای سرزمین ما بودند و باید معذرت خواهی کنید.
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: این روند انجام شده و مسلماً این روند طول نخواهدکشید و به محض دستور از سلسه مراتب خودش اقدام به اجرای دستوری که خواهد بود ،‌خواهد کرد.
بر اساس این گزارش؛ عصر دیروز واحدهای شناوری رزمی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو فروند شناور رزمی امریکایی را در خلیج فارس توقیف و سرنشینان آن را دستگیر کردند.
دو فروند شناور رزمی امریکایی حامل ده تفنگدار مسلح وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بود که واحدهای شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه انها را توقیف و به جزیره فارسی منتقل کردند.
هنگام توقیف این شناورها ، ناوگروه هواپیما بر “ترومن” امریکا در جنوب شرقی جزیره فارسی و در آب های بین المللی نزدیک محل توقیف شناور حضور داشته است.
سرنشینان تفنگدار شناورهای امریکایی شامل ۹ مرد و یک زن با برخورد اسلامی رزمندگان منطقه دوم دریایی سپاه در سلامت کامل در محلی مناسب مستقر شده اند .
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است