چهارشنبه, ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
22 مرداد 1395 ، ساعت 17:51 2,117 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19408
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

رهبر فکری نهضت مقاومت در دوران معاصر، انقلاب اسلامی است./ نیاز اساسی و مهم دیروز و امروز جامعه‌ی ما قانون است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در پنجاه و یکمین خطبه نماز جمعه خود در کسوت امام‌جمعه این شهرستان گفت: رهبر فکری نهضت مقاومت در دوران معاصر، انقلاب اسلامی است.

به گزارش جلال شرق، حجت‌الاسلام محمد ساجدی با اشاره به فرار رسیدن ولادت اما هشتم علی ابن موسی‌الرضا (ع) و به تعبیر امام راحل که آستان قدس رضوی را مرکز ایران نامیدند گفت: همان‌طوری که مردم ما برای زیارت عتبات عالیات مشتاق‌اند کشورهای دیگر نیز برای آستان‌بوسی امام هشتم و زیارت عاشقانه امام رضا (ع) خیلی اشتیاق دارند.

وی اظهار کرد: رسالت و مسئولیت ما به‌عنوان شیعیان معتقد به امام هشتم و همه اهل‌بیت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام این است که برای ساختن یک جامعه با معیارهای اصیل شیعی که موجب سربلندی امام رضا (ع) و پیامبر اسلام (ص) بشود حرکت کنیم.

خطیب نماز جمعه بابیان اینکه شیعیان در رفتار فردی و روابط اجتماعی باید طوری رفتار کنند که باعث زینت و سربلندی خاندان پیامبر باشند نه باعث سرافکندگی خاطرنشان کرد: همه ما به پیامبر و امام رضا (ع) ارادت داریم آیا رفتار ما مرضی آن بزرگان است؟ جامعه‌ی ما جامعه‌ای است که امام رضا به آن افتخار کند؟

امام‌جمعه آستانه به اختتامیه جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها در آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و با توجه به سخنرانی وی در این جشنواره با موضوعیت «اولویت‌ها و بایسته‌ها در ترویج فرهنگ رضوی» خاطرنشان کرد: ضرورت دارد بعضی از مصادیق اجتماعی و اخلاقی امام رضا (ع) با توجه به اولویت‌های جامعه در رسانه‌ها موردبررسی و پرداخت قرار گیرد.

وی با نقل روایتی از عیون اخبار الرضا یادآور شد: بعد از ایمان به خدا؛ رفتار عاقلانه انسان است و در رأس رفتار خردمندانه، دوست داشتن مردم است و اینکه خیرخواه مردم باشیم.

ساجدی به دیدار رهبر انقلاب با وزیر اطلاعات و مدیران ارشد این وزارتخانه اشاره کرد و به نقل از رهبر انقلاب گفت: وزارت اطلاعات پوسته سخت نظام است که نباید هیچ آسیب‌پذیر باشد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بر نقش وزارت اطلاعات در اقتصاد مقاومتی و پیشگیری از مفاسد اقتصادی تصریح کرد و وزارت اطلاعات را چشم بینای نظام و انقلاب اسلامی نام برد و با تأکید بر سخنان رهبر انقلاب آن را، خط فاصل با خط رأس فاسد استکبار جهانی – امریکا – برشمرد که هیچ‌گاه مورد اعتماد نبوده و نیست.

. خطیب نماز جمعه به‌روز مقاومت اسلامی و آغاز بازگشت آزادگان در سال ۶۹ اشاره کرد و اظهار کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام که بر منطق ظلم‌ستیزی و بر پایه ارزش‌های اسلامی به‌ویژه جهاد و شهادت‌طلبی پایه‌گذاری شده بود نقش اساسی در پیروزی ملت ما داشته است و موفقیت مردم فداکار ما در دوران دفاع مقدس و این ویژگی‌ها برای سایر ملت‌ها آزادی‌بخش الهام‌بخش بوده است.

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات جهانی تصریح کرد: چرا قدرت‌های استکباری دنیادوست دارند در حل مشکلات منطقه ایران را همراه خود کنند زیرا باور دارند رهبر فکری نهضت مقاومت در دوران معاصر، انقلاب اسلامی ایران است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ضمن تقدیر از آزادگان دوران دفاع مقدس تأکید کرد: آزادگان، عزت ملت ایران را در دوران اسارت حفظ کردند و به آرمان‌های امام و شهیدان پایدار ماندند و با همه سختی‌ها، پیروزمندانه به آغوش ملت برگشتند.

حجت‌الاسلام ساجدی به تصویب قانون مشروطیت و سالروز گشایش مجلس خبرگان قانون اساسی و بررسی آن در سال ۵۸ اشاره کرد و بیان کرد: نکته فصل مشترک این دو رویداد این است که از ۱۰۰ سال پیش ملت ایران، احساس نیاز به قانون کرد و در این راه صدها هزار شهید تقدیم ایران نمود.

وی با تصریح بر این نکته که نیاز اساسی و مهم دیروز و امروز جامعه‌ی ما قانون است، افزود: پای بندی به قانون در رفتار شهروندان و حاکمان و کارگزاران یکی از اولویت‌های جامعه است.

ساجدی خاطرنشان کرد: هیئت حاکم باید بیشتر از دیگران ملتزم به قانون باشند زیرا مردم از رفتار حاکمان پیروی می‌کنند.

وی بابیان اینکه در بسیاری از مسایلی که پیش می‌آید و من مطالعه و دنبال کردم این است که خلاء قانونی نداریم، تأکید کرد: قانون خوب ما، خوب اجرا نمی‌شود و بعد منتج به این می‌شود که می‌گوییم ما خلاء قانونی داریم.

خطیب نماز جمعه هم‌چنین به کودتای ۲۸ مرداد و آتش زدن سینما رکس آبادان اشاره کرد و تصریح کرد: در تمام جنایاتی که در دوران قبل و بعد از انقلاب به وقوع پیوسته است پای جنایتکار امریکا مشاهده می‌شود.

ساجدی بابیان این نکته که نسل جوان ما باید این را بداند اگر جایی مصلحت نظام باشد که با امریکا مذاکره کنیم گفت: نباید جنایات امریکا از حافظه ملت ما پاک شود زیرا امریکا برای هیچ ملتی ارزشی قائل نیست و فقط منافع خود را می‌نگرد و منافع دیگر کشورها برای آنان ارزشی ندارد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در بخش پایانی ضمن تقدیر از تلاش‌های اداره محیط‌زیست و اقدامات سازمانی وی درباره پسماندها، به سالگرد دو امام‌جمعه فقید آستانه‌اشرفیه آیت‌الله دکتر ضیایی و آیت‌الله امینیان اشاره کرد و یاد و خاطره آنان را گرامی داشت.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است