چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۳۷
آخرین اخبار
23 دی 1394 ، ساعت 14:32 2,364 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8901

رونمایی از ۶ طرح زیر ساخت فناوری اطلاعات و خدمات دولت الکترونیک در گیلان

۶ طرح زیر ساخت فناوری اطلاعات  و خدمات دولت الکترونیک پیش از ظهر امروز در مراسمی با حضور استاندار گیلان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش جلال شرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان مدیر کل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری گفت : در این مراسم طرح‌های توسعه زیر ساخت شبکه اختصاصی دولت، سامانه یکپارچه تبادل اطلاعات دانا (سیتاد) ،سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت، سامانه دولت همراه، سامانه آموزش کارکنان دولت در حوزه فاوا در بستر شبکه دولت و سامانه استعلامات بین دستگاهی ۶ طرحی بودند که پیش از ظهر امروز در استانداری گیلان با حضور دکتر نجفی استاندار گیلان، دکتر براری معاون امور دولت و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس ملکی تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری و جمعی از مدیران کشوری و استانی و بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

فرزاد توکلی با بیان اینکه حدود ۶۰ دستگاه اجرایی به شبکه اختصاصی دولت (GDN) متصل است گفت : توسعه‌ی زیر ساخت شبکه‌ی دولت موجب ایجاد بستری امن، مطمئن، ارزان و پرسرعت به عنوان زیر ساخت ارتباطات دستگاه‌های اجرایی استان و کشور در راستای ارایه‌ی سرویس‌های بین دستگاه‌های دولتی می‌شود.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه یکپارچه تبادل اطلاعات دانا در این مراسم گفت : زیر ساخت سیتاد، زیر ساختی امن و مطمئن جهت تبادل اطلاعات الکترونیکی بین سازمان‌های مختلف دولتی است.

مدیر کل فناورزی اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری افزود : سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت سومین طرحی است که ظهر امروز در استانداری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر و با گسترش فناوری‌های بی‌سیم، امکان سرعت بخشدین به ایده دولت الکترونیک با استفاده از سیستم‌های تلفن همراه بیش از بیش مورد استقبال قرار گرفته است گفت : طرح پروژه دولت همراه در گیلان به عنوان دومین استان با مشارکت اپراتور سوم کشور اجرایی می‌شود و بستری امن و اقتصادی از طریق کانال‌های اختصاصی در اختیار دستگاه‌های اجرایی عضو شبکه دولت قرار می‌دهد.

فرزاد توکلی به رونمایی از  سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت نیز اشاره کرد و  ادامه داد : با اتصال شبکه اختصاصی دفاتر پیشخوان دولت در شهر روستا به شبکه اختصاصی دولت این امکان برای کلیه شهروندان و روستاییان شریف استان مهیا خواهد بود که بدون مراجعه حضوری به ادارات و دستگاه‌های اجرایی نسبت به ثبت درخواست، پیگیری مکاتبات و حتی دریافت پاسخ از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاهای سراسر استان اقدام نمایند.

وی گفت : استان گیلان سومین استان از نظر تعداد نسبی دفاتر شهری و اولین استان کشور در تبدیل دفاتر ICT روستایی به پیشخوان روستایی می‌باشد و کاهش ترددهای شهری، کاهش هزینه، کاهش فساد اداری، چابک سازی سازمانه و افزایش سطح رضایتمندی مردم از دستاوردهای راه اندازی این سامانه است.

فرزاد توکلی همچنین با اشاره به رونمایی از سامانه استعلامات بین دستگاهی گفت : در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و سرویس‌دهی هرچه بهتر، سریع‌تر، مطمئن‌تر و ارزان‌تر به شهروندان ، این سامانه طراحی و به صورت پایلوت در استان گیلان پیاده سازی خواهد شد.

وی گفت : آز آنجاییکه بخش زیادی از خدمات قابل توجه به شهروندان از طریق شهرداری ها انجام میشود این طرح بصورت پایلوت در شهرداری رشت انجام خواهد شد و پس از انجام مراحل آموزشی  در دیگر دستگاه ها نیز اجرا می شود.

گفتنی است در کارگروه دولت الکترونیک همچنین تفاهم‌نامه توسعه شبکه دولت، تفاهم نامه ایجاد بستر دولت همراه و تفاهم نامه سه جانبه همکاری در پیاده‌سازی سامانه الکترونیکی استعلامات  به امضاء رسید.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است