پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۹:۰۶
آخرین اخبار
28 اسفند 1401 ، ساعت 16:13 293 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :77333

رویداد فرهنگی با عنوان جشنواره در جشنواره در گیلان به میزبانی سیاهکل برگزارشد+فیلم و عکس

رویداد فرهنگی با عنوان جشنواره در جشنواره در گیلان به میزبانی سیاهکل عصر روز گذشته با حضور مردم خونگرم این دیار برگزارشد

به گزارش جلال شرق،منصو هادی پور ؛مسئول امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان از رویداد فرهنگی با عنوان جشنواره در جشنواره در گیلان گفت و افزود: رویداد فرهنگی ویژه نوروزی به همت میراث فرهنگی استان گیلان و باهمکاری میراث فرهنگی شهرستان و شهرداری و شورای اسلامی سیاهکل در استخر پاشوران سیاهکل برگزارشده است.

وی افزود:این رویداد فرهنگی با عنوان «جشنواره در جشنواره » با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی چون ساز و سورنای محلی ، لافند بازی ، نوروز خوانی ، مراسم آئینی استقبال از بهار، موسیقی سنتی ، نمایش طنز ،مسابقه ماهیگیری همراه بود.
هادی پور همچنین از برپای نمایشگاه درحاشیه جشنواره گفت و اظهارکرد: در حاشیه اجرای برنامه های جشنواره نمایشگاه صنایع دستی ، سوغات ، طبخ غذا ، تولیدات هفت سین نیز به منظور فروش تولیدات داخلی و رفاه حال گردشگران و خرید محصولات بومی به عنوان سوغات گیلان برپا شد.

وی هدف از اجرای این برنامه راضمن ایجاد شور و نشاط اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت گردشگران ،اشاعه فرهنگ و آداب و رسوم و نمایش داشته های غنی سیاهکل در حوزه موسیقی سنتی فولکلور سیاهکل و دیلمان و تنوع غذاهای محلی سیاهکل می باشد .عکس و خبر:هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است