چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۲۰
آخرین اخبار
30 اردیبهشت 1395 ، ساعت 19:51 1,792 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14979

سردار سلیمانی به یکسره کردن نبرد حلب می اندیشد

پوتین به آتش‌بس دلخوش است، سلیمانی خاکریز می‌سازد!
 به گزارش جلال شرق ، یک روزنامه عربی مدعی شد: روسیه بیش از شرکت در میادین نبرد سوریه، در زندگی روزمره مردم دخالت می‌کند، اما ژنرال سلیمانی آتش‌بس کنونی را مفید نمی‌داند و به یکسره کردن کار نبرد در جبهه اصلی یعنی “حلب” می‌اندیشد.
“کامل صقر” نویسنده روزنامه القدس العربی در تلاش برای “متفاوت” نشان دادن نقش ایران و روسیه در سوریه نوشت: شاید اقامت روسها در سوریه به طول انجامد و یا نقش آنها در زمینه حل سیاسی بحران سوریه گسترده‌تر شود. سربازان و افسران ارتش روسیه در پایگاه حمیمیم حتی راه های روستایی و برخی از اهالی آن را می شناسند و اسامی برخی از خیابان ها و مناطق اصلی را حفظ کرده اند. برخی از واحدهای روسیه برای انجام ماموریت های غیر نظامی اعزام شده اند. یک تیم پزشکی روسی همراه با چند سرباز کودکان روستاهای دوردست مانند “کفریه” را واکسن زده و کمک های غذایی در میان مردم توزیع می کنند. همچنین ژنرالی از ارتش روسیه وارد عرصه دیپلماسی شده و برای دستیابی به سازش با گروه های مسلح در چند روستای سوریه می کوشد که آخرین آن روستای “کوکب” در حومه حماه بود.
تصاویر حاکیست که شماری جنگجوی مسلح نقابدار سلاح خود را به نماینده سازمان امنیت روسیه با حضور یک افسر ارشد روس تحویل می دهند. هواپیماهای روسی سبدهای غذایی برای اهالی الفرات پرتاب می کنند که در منطقه دیر الزور در محاصره اند. پایگاه حمیمیم نقش های نظامی، امدادی و امنیتی ایفا می کند.
به ادعای این روزنامه، روسیه به سوری ها می گوید که فقط برای جنگ به این کشور نیامده اند، بلکه ماموریت های دیگری نیز دارند، اما ژنرال مشهور ایرانی “قاسم سلیمانی” به تغییر در منویات “پوتین” در سوریه اهمیت چندانی نمی دهد. فرمانده نیروی قدس فقط به این می اندیشد که حلب، “مادر نبردها”ست و باید برای یکسره کردن کار آن، با تمام قدرت آماده شد.
به نوشته این روزنامه، ایران معتقد است که دستاوردهای جنگی که با پشتیبانی هوایی روسیه حاصل شده کافی نیست تا برگ برنده ای برای نظام سوریه در مذاکراتش با معارضین و حامیان آنان باشد. این جناح همچنین اعتقاد دارد آتش بس، مفید و کافی نیست. قاسم سلیمانی به خوبی نیازمندی به دستاوردهای جنگی گسترده تر را می داند، لذا آتش بس را نمی خواهد.
به نوشته تحلیلگر القدس العربی، سفید شدن موی سلیمانی او را از ساخت خاکریز با دستانش در جبهه های جنوب حلب بازنداشته است؛ همان کاری که از راه دور در نبل و الزهراء به انجام رساند./آریا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است