پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
26 دی 1395 ، ساعت 17:32 1,668 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :25376

سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان و جانبازان در منطقه انبار سر کیاشهر/مقاومت مردم در برابر خواسته‌هایشان دلیل عدم اجرای پروژه ماهیان خاویاری در انبار سر

 

 

رئیس بنیاد مستضعفان شرق گیلان  از واگذاری   زمین رایگان به ۲هزار ۴۰۰نفر  به‌صورت رسمی و قراردادی به ارزش بالغ‌بر ۱۰۰ میلیارد تومان  در شرق گیلان خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، حمیدرضا نادمی در گفتگو با خبرنگار جلال شرق بابیان اینکه  در دستور کار قرار گرفتن  محرومیت‌زدایی از سیاست‌های بنیاد مستضعفان و جانبازان در سراسر کشور است گفت:  در اجرای منویات معظم رهبری   حدود ۳۵۰۰  پرونده  قرارداد  به‌صورت رسمی در کمیسیون  مصوب  شده است که به‌صورت رایگان به مردم واگذار شود.

وی زمین‌های واگذاری برای ساخت مسکن را در روستا ۴۰۰مترمربع و در شهر ۲۵۰ مترمربع نام برد  که به مردم  شهرهای رودسر ، چابکسر ، واجارگاه ، کلاچای و املش  برای جامعه هدف واگذارشده است .

نادمی در خصوص چالش‌های فرار وی اجرای پروژه ماهیان خاویاری در روستای انبار سر بندر کیاشهر گفت: بنیاد زمینی را به ابعاد ۱۳۹ هکتار در روستاهای انبار سر و سلیم چاف در اختیار دارد که ۶۵ هکتار از آن  در روستای انبار سر بندر کیاشهر از توابع آستانه‌اشرفیه است.

وی با اشاره به اجرای پروژه  ماهیان خاویاری در ۴۵ هکتار از زمین‌های بنیاد و موردادعای مردم روستای انبار سر اظهار کرد :  بنیاد برای ایجاد اشتغال در سال اقتصاد مقاومتی  درصدد است تا مجتمع پرورش ماهیان خاویاری را به‌صورت متمرکز در سطح سه استان شمالی  کشور در این منطقه اجرایی کند که در بحث اقتصاد و اشتغال و معیشت مردم منطقه تأثیرگذار خواهد بود.

نادمی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان و جانبازان در منطقه انبار سر کیاشهر  خاطرنشان کرد :  در صورت اجرای این پروژه ، برای   ۱۰۰نفر به‌صورت مستقیم  و ۳۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان شرق گیلان در خصوص ادعای مردم روستای انبار سر  که زمین موردنظر بنیاد قبل و بعد از انقلاب در اختیار مردم بوده است گفت: مردم روستای انبار سر ادعا دارند که این زمین به‌صورت ابا و اجدادی در اختیار آنان بوده است  ولی در حد ادعا است و سند و مدرکی مبنی بر ادعا خود ندارند.

وی با اشاره به  قانون ۲۲  اسناد رسمی کشور کسی دارای سند است که در دفتر املاک ثبت‌شده باشد. گفت:   مردم روستای انبار سر  درگذشته اجاره‌نامه  از بنیاد داشتند و نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.  و نتوانستند مفاد قرارداد اجاره را اجرا  و زمین را رها کردند .

نادمی  ادامه داد: بنیاد برای اینکه مردم روستای انبار سر از زمین‌های متصرفی خود بهره‌مند گردند بر اساس توافق اولیه ۱۵ هکتار و در سفر سعیدی کیا بر اساس درخواست استاندار گیلان و فرماندار آستانه‌اشرفیه و خودم به ۲۰ هکتار افزایش یافت مبنی بر اینکه مشکلاتی در اجرای پروژه  به وجود نیاید.

رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان شرق گیلان  مقاومت مردم را در برابر خواسته‌هایشان دلیل عدم اجرای پروژه ماهیان  خاویاری در انبار سر عنوان کرد و اظهار کرد :  پروژه به دلیل خواسته‌های مردم که به نظر خودم بیش‌ازاندازه و نامعقول است تاکنون  متوقف‌شده است که مجبور  شدیم از طریق دادگاه اصل ۴۹ قانون اساسی  برای اجرای پروژه اقدام کنیم  .

وی بابیان اینکه برای ۳۸ نفر از اهالی روستای انبار سر  احکامی صادرشده است و ابلاغ شد  درباره نشست با مردم روستای یادشده گفت: در جهت حمایت از مردم  و اقشار  کم‌درآمد و قبل از اجرای حکم  و مدیریت مسئله ،   به افراد هم یک ماه مهلت داده‌شده است که اگر مدارکی دارند  به دادگاه ارائه دهند تا بر اساس اصل ۴۹ سند را تغییر دهند وگرنه بنیاد اقدامات خود را انجام خواهد داد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است