دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۴۰
آخرین اخبار
25 مهر 1398 ، ساعت 18:47 873 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55412
امام جمعه آستانه اشرفیه :

سلامت ذهنی جامعه با مطالعه کتاب  تحقق پیدا خواهد کرد

امام جمعه آستانه اشرفیه  در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان   گفت: سلامت ذهنی جامعه ، با مطالعه کتاب  تحقق پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، حجت الاسلام احمد طیبی افزود: مطالعه کتاب ، باعث آرامش روانی و بالا رفتن علم وآگاهی به صورت ناخودآگاه  در افراد می شود و ضرورت دارد که تدابیر لازم برای  گرایش جوانان به کتابخوانی  اندیشیده شود.

فرماندار آستانه اشرفیه  نیز گفت:  هر طرح و اندیشه ای دارای اهدافی است  و نهادهای متولی کتاب و کتابخوانی با اجرای برنامه ها و طرح ها  به دنبال هدف گذاری برای بالا بردن سطح سرانه مطالعه کتاب در جامعه هستند .

رحیم حیدری سنین ابتدائی و متوسطه اول را تاثیر گذار ترین سن برای فرهنگ مطالعه نام برد و افزود : اگر ما نتوانیم از سنین پایه فرهنگ مطالعه را در نوجوانان خود نهادینه کنیم مسلماً در سنین بالاتر حتی متوسطه پایه دوم نخواهیم توانست قدم های موثری برداریم .

وی خواستار استفاده از ظرفیت دبیران آموزشگاه ها برای بالا بردن سطح سرانه مطالعه در مدارس و جامعه شد و از اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان درخواست کرد که با ارائه شیوه های خلاقانه و مناسب برای جذب و گرایش نوجوان و جوانان به کتاب  راه کارهایی را به کار گیرند.

در این نشست  کمیل شریفی  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  گزارشی را از طرح های در حال اجرا با همکاری آموزش و پرورش شهرستان در سطح مدارس ، محمد رضا سیرتی  رئیس اداره آموزش و پرورش در خصوص استفاده از کتابخانه سیار برای جذب علاقه مندان  ، علیرضا کارگر نماینده و خبرنگار صدا و سیمای مرکز گیلان در خصوص استفاده از اهرم های تشویقی در مدارس از سوی دبیران برای گرایش جوانان به مطالعه ، مرتضی لطفی نژاد مدیر مسئول سایت خبری جلال شرق در خصوص نیاز سنجی ها  و استفاده از نوآوری های دیجیتال  در مطالعه  کتاب  و اجرای طرح حمایتی و بهره گیری از ظزفیت خیرین دراهدای کتاب  مطالبی را بیان کردند.

انتهای پیام .

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است