پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
27 مرداد 1395 ، ساعت 12:45 1,661 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19630

سلیمی رکورد حرکت یک ضرب جهان و المپیک را بهبود بخشید

به گزارش جلال شرق،آخرین روز از رقابت های وزنه برداری المپیک ریو در دسته فوق سنگین از ساعت ۲:۳۰ به وقت ایران در سالن ریو سنتر شهر ریو با حضور ۱۱ وزنه بردار شامل «گور میناسیان» دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۶ اروپا و برنز سال ۲۰۱۵ جهان از ارمنستان،«فرناندو ساریوان»از برزیل، «آراکیل تورماندیز» دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۵ اروپا و نفر پنجم المپیک لندن از گرجستان، «حاج محمد تویچیف» از ترکمنستان، «المیر ولاجیک» از آلمان، «روبن آلکسانیان» دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۴ اروپا و طلای جوانان جهان از ارمنستان، «احمد محمد» از مصر، «جیری اورساگ» دارنده مدال نقره و برنز اروپا و نفر هفتم المپیک لندن از چک، «لاشا تالاخادزه» دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۶ اروپا، طلای سال ۲۰۱۵ جهان و طلای جوانان جهان از گرجستان، «مارت سیم» دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۵ جهان و برنز سال ۲۰۱۶ اروپا از استونی و «بهداد سلیمی» از ایران آغاز شد.
سلیمی دارنده مدال طلای المپیک لندن و دو طلای قهرمانی جهان در حرکات یک ضرب ابتدا وزنه ۲۰۶ کیلوگرم را جابجا کرد و در حرکت دوم ۲۱۱ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم خود وزنه ۲۱۶ کیلوگرم که رکورد جهان و المپیک را بهبود بخشید.
پیش از بهداد سلیمی ، وزنه بردار جوان گرجستان لاشا تالاخادزه دارنده مدال طلای رقابت های قهرمانی سال ۲۱۰۵ جهان با بلند کردن وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی رکورد جهان و المپیک را جابجا کرده بود که سلیمی یک دقیقه بعد در حرکت سوم به وزنه ۲۱۶ کیلوگرمی حمله کرد و این رکورد را دوباره به نام ایرانی ها ثبت کرد.
رکورد دارحرکت یک ضرب جهان پیش ازاین به نام سلیمی با وزنه ۲۱۴ کیلوگرم بود که در رقابت های جهانی ۲۰۱۱ فرانسه به ثبت رسیده بود و حسین رضا زاده نیز در المپیک ۲۰۰۴ سیدنی با ۲۱۲ کیلوگرم رکوردار این حرکت بود.
در این دسته گور میناسیان از ارمنستان نیز با وزنه ۲۱۰ کیلوگرم سوم شد.
محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به همراه کادر فنی و تعدادی از ملی پوشان از جمله حبیب الله اخلاقی، دکتر نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی – ورزشی برای تشویق بهداد سلیمی،امیر رضا خادم، سید نصرالله سجادی، غلامرضا شعبانی بهار معاونین وزیر ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران و اعضای تیم ملی دوومیدانی و تعداد زیادی از ایرانیان در ریو سنتر برای تماشای مسابقه بهداد سلیمی حضور داشتند.
کاروان ورزشی ایران تاکنون دو مدال طلا از سوی کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه برداری در وزن های ۸۵ و ۹۴ کیلوگرم و دو مدال برنز از سوی سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلوگرم و قاسم رضایی در وزن ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی کسب کرده است.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ از ۱۵ تا ۳۱ مرداد با حضور ۱۰ هزار و ۴۴۴ورزشکار از ۲۰۶ کشور و برپایی ۳۰۴ رویداد در ۲۸ رشته ورزشی در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود.
کاروان ورزشی ایران با ۶۴ ورزشکار در۱۴رشته بوکس،پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازیهای شرکت کرده است./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است