چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۹:۲۳
آخرین اخبار
5 مهر 1394 ، ساعت 07:32 766 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3432
حسن طالب پور:

شبکه سیمای باران در ایام محرم از ۱۸ نقطه گیلان پخش مستقیم خواهد داشت

معاونت مالی و اداری صدا و سیمای مرکز رشت در حاشیه نشست مسئولین ادارات و نهادهای آستانه اشرفیه گفت: در ایام ماه محرم و صفر از ۱۸ نقطه گیلان مراسم عزاداری مردم را پوش مستقیم از شبکه باران خواهیم داشت.
حسن طالب پور در صبح امروز در گفتگو با جلال شرق ، با بیان اینکه برنامه ریزی ها ی لازم با تشکیل اتاق فکر ، کارگروه ها و پشتیبانی برای پخش مستقیم مراسم های عاشورایی مردم گیلان انجام گرفته است اظهار کرد: در سال گذشته ۹ شهرستان را به صورت ملی تحت پوشش قرار دادیم که امسال به ۱۲ شهرستان رسانده ایم .
طالب پور افزود : در سال گذشته در بخش سیمای گیلان مدت ۸۰ ساعت و به عبارتی ۴هزار و ۸۰۰دقیقه پخش تلویزیونی مراسم عزاداری مردم گیلان بر روی آنتن رفت وهم چنین بیش از ۹۰ ساعت ، برابر با ۵هزار ۲۲۴دقیقه پوشش رادیویی انجام گرفته است.
طالب پور تصریح کرد : مکان هایی که امکان پخش مستقیم تلویزیونی و رادیویی نیست با اعزام گروه ویژه توسط گزارشگران شبکه باران مراسم مردم ضبط و در اولین فرصت روی آنتن خواهد رفت.
وی به اهمیت پخش برنامه های مذهبی مردم گیلان از شبکه های ملی اشاره کرد و خاطر نشان کرد : برای مراسم عزاداری از ۱۸ نقطه ی گیلان که برای شبکه باران برنامه ریزی شده است مراسم عزاداری ۱۲شهر گیلان به صورت ملی پخش خواهد شد.
معاونت مالی و اداری صدا و سیما ادامه داد: برای اینکه مناسبت های ملی را پوشش دهیم نیاز به همکاری فرمانداران مناطق استان گیلان است و صدا و سیما تمام امکانات خود را به کار گرفته است تا به نحو مطلوب مراسم مذهبی مردم را پوشش دهد.
وی آستانه اشرفیه را پایه گذار برنامه های منسجم در استان گیلان نام برد و یاد آور شد : آستانه اشرفیه اولین شهرستانی بود که به واسطه جایگاه مذهبی خود و حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف پخش مستقیم مراسم اربعین حسینی را از شبکه های ملی داشتیم .
طالب پور شهرهای رشت ، لاهیجان ، صومعه سرا ، آستارا ، رودسر ، تالش ، ماسال ، فومن ، رودبار ، لنگرود ، انزلی و آستانه اشرفیه را ۱۲ شهرستان گیلان نام برد که برنامه های عزاداری آنان به صورت مستقیم از شبکه باران و ملی پخش خواهد شد.

وی در پایان گفت: صدا و سیمای مرکز رشت این آمادگی را دارد که با توجه به امکانات و فضای بسیار خوبی که در حرم مطهر شهدای آستانه اشرفیه وجود دارد یک برنامه مستقیم در روز هفتم ماه محرم در صورت فراهم شدن  و تمهید مقدمات علاوه بر اربعین حسینی از استانه اشرفیه بر روی آنتن ببرد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است