یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
12 مهر 1394 ، ساعت 07:26 858 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3933

شرح بیرق سیاه داعش

نماد یا پرچم داعش، پرچم سیاه‌رنگی است که در وسط آن با خط مخصوصی جمله لااله‌الاالله و در زیر آن محمد رسول‌الله به‌صورت مهر بارنگ سفید نقش بسته است. البته تمامی گروه‌های سلفی در کشورهای مختلف اسلامی و غیر اسلامی هرکدام به‌نحو خاصی از این بیرق استفاده می‌کنند.

به گزارش جلال شرق ، این نماد ریشه در تاریخ اسلام دارد. بر اساس برخی از روایت‌های موجود، پیامبر اسلام (ص)از دو پرچم یکی به رنگ سفید و دیگری به رنگ سیاه بدون نوشته که «رایه العقاب» نامیده می‌شده استفاده می‌کرد.پس از رحلت پیامبر اسلام (ص) خصوصاًاز زمان بنی‌عباس به بعد تمام خلفای اسلامی از پرچم‌های مشابهی استفاده می‌کنند. از زمان سقوط خلافت عثمانی‌هاتاکنون نیز اکثر گروه‌ها و نهضت‌های اسلامی از بیرق سیاهکه یاد‌آور نماد مسلمانان صدر اسلام است، استفاده می‌کرده‌اند. بر روی بیرق داعش عبارت «شهادتین» نقش بسته است. گفته می‌شود شکل عبارت «محمد رسول‌الله»شبیه به مهری است که پیامبر اسلام در مکاتبات از آن استفاده می‌کرده است.

گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۰۷ برای اثبات مشروعیت بیرق اسلام سندی را منتشر کردمبنی بر اینکه بیرق یادشده نسخه مطابق با اصل بیرق پیامبر اسلام (ص) است./الف

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است