چهارشنبه, ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
18 بهمن 1394 ، ساعت 17:39 773 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10135
فرماندار آستانه اشرفیه در افتتاح نگار خانه هنرهای تجسمی :

شهادت ؛ هنر مردان خداست /هنر ، زبان گویای یک ملت است

فرماندار آستانه اشرفیه در مراسم افتتاح نگارخانه ( گالری )  هنرهای تجسمی شهرستان آستانه اشرفیه که در ساختمان اداره ارشاد اسلامی این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت گفت: شهادت ، هنر مردان خداست و عالی ترین درجه ایثار  که سبب  ماندگار ی اش شده است.

به گزارش خبرنگار جلال شرق ، رحیم حیدری با بیان اینکه کشور ما یک مجموعه بهم پیوسته است که با تحریم های دشمن رنج می بردیم افزود : با تدابیر رهبری و گروه دیپلماسی از این بحران عبور کردیم و با گشایشی که در کشور رخ خواهدداد همه کشور رنگ پیشرفت به خود خواهد گرفت.

وی تاکید کرد : هنر در عرصه ای مقاومت و ایثار ملت ایران در دوران تحریم می تواند با خلق آثارش نشان دهد که ما در کجا بودیم و امروز در کجا قرار داریم .

حیدری یاد آور شد: از زاویه هنر می توانیم نقشی در پیشرفت کشور داشته باشیم و استعدادهای هنری خود را شکوفا سازیم

رئیس اداره ارشاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی و نشأت گرفته از اسلام است گفت: ایران اسلامی امروز به عنوان پرچمدار جهان تشییع در حال شکوفا شدن است که برگرفته از ارزشهای والای اسلامی است.

محمد معافی افزود :  با توجه به اندیشه و خلاقیت هنرمند ، هر کشوری که می خواهد ماندگار باشد باید بر سوار هنر گردد  و نگارخانه هنرمندان مانند دانشگاهی است که آثار هنرمندان در آن نقد و بررسی می شود.

وی افتتاح گالری   در اداره ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه  را موجب رشد و شکوفایی استعدادهای هنرمندان این شهرستان برشمرد و از تلاش های دکتر محمد حسین قربانی در جذب اعتبارات لازم برای راه اندازی و افتتاح نگارخانه تقدیر کرد.

عطایی از پیشکسوتان هنر خوش نویسی یکی دیگر از سخن سرایان مراسم افتتاح بودند که افتتاح این نگار خانه را برای هنرمندان به  برجام  تشبیه کرد که سبب گشایش مشکلات هنرمندان برای نشان دادن و ظهور و بروز آثارشان خواهدشد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی سخنان کوتاهی ضمن اظهار خرسندی از افتتاح گالری هنرهای تجسمی درراستانه اشرفیه گفت: ما از محضر استادانی چون عطایی در دوران ابتدایی و راهنمایی تلاش کردیم هنر آنان را بیاموزیم ولی استعداد و ذوق ما در زمینه دیگر  هنر  و آن نمایشی خود را بروز و ظهور داد.

سید وحید فخر موسوی با برشمردن جایگاه و ارزش هنر در جامعه و رنج بردن هنرمند در خلق آثارش گفت: در هنر اگر غم نباشد  هنر تجلی پیدا نمی کند و معنا ندارد.

در مراسم افتتاح نگارخانه تجسمی آستانه اشرفیه حجت الاسلام محمد ساجدی امام جمعه ، نماینده مردم شهرهای آستانه و بندر کیاشهر  ، جمعی از مسئولین ادارات و نهادها و هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی شهرستان و استان حضور داشتند.

IMG_2101 IMG_2103 IMG_2123 IMG_2127 IMG_2132 IMG_2142 IMG_2148 IMG_2176 IMG_2177 IMG_2187 IMG_2201 IMG_2218

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است