پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۱۴
آخرین اخبار
23 خرداد 1395 ، ساعت 14:06 1,465 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16231
فرماندار آستانه‌اشرفیه :

شهدای مدافع حرم ازجمله مظلوم‌ترین شهدای انقلاب اسلامی هستند/ سردار خوش‌سیرت ، اعتقاد راسخ به اسلام ، امام و انقلاب داشت

فرماندار آستانه‌اشرفیه در جلسه شورای اداری این شهرستان که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری بر گزارشد با اشاره به شهادت بسیجی شهید حسینعلی پور ابراهیمی درگاه که از سربازان گمنام و شهدای مدافع حرم است گفت: شهدای مدافع حرم ازجمله مظلوم‌ترین شهدای انقلاب اسلامی هستند.
به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری بابیان این‌که شهید پور ابراهیمی دومین شهید مدافع حرم از آستانه‌اشرفیه است اظهار کرد : شهدای مدافع حرم نه‌تنها نقش مهمی در پاسداری و حفاظت از حرم اهل‌بیت ( ع ) ایفا کردند بلکه با ایثار و اخلاص خود باعث شدند که تروریست‌ها جسارت نزدیک شدن به مرزهای کشورمان را نداشته باشند.
فرماندار آستانه بیان کرد : تبیین نقش شهدای مدافع حرم در دفاع از مظلومین به‌عنوان یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و پاسداری از ارزش‌های اسلامی یک اصل ضروری است
حیدری تأکید کرد : در یادواره‌های شهدای مدافع حرم باید بخشی از جان‌فشانی‌ها و رشادت‌های این شهدا بازگو گردد.
وی با تصریح این‌که امنیت امروزی ما مدیون همه شهدا و رزمندگان است با توجه به فرارسیدن سالگرد سردار مهدی خوش‌سیرت افزود : سردار خوش‌سیرت ، اعتقاد راسخ به اسلام ، امام و انقلاب داشت و شاگردی در مکتب انسان‌ساز اسلام برایش هدفی را ترسیم کرده بود که برای رسیدن آن سر از پا نمی‌شناخت.
حیدری بهتریم دلیل برای بیان خود در توصیف سردار شهید مهدی خوش‌سیرت به مجروحیت ۱۳ باره وی اشاره کرد و یادآور شد : شهید خوش‌سیرت هیچ‌گاه در استراحت کامل به سر نبرد بلکه پس از ترمیم مختصری از مجروحیت خویش دوباره به صحنه مبارزه و جهاد خود را می‌رساند.
فرماندار آستانه‌اشرفیه ادامه داد: خوش‌سیرت حتی در مرخصی‌های خود نه‌تنها به خانواده‌اش می‌رسید بلکه به شهرهای دیگر و حتی به مازندران برای تألیف قلوب و سرکشی به خانواده شهدا و رزمندگان می‌رفت.
وی به ارتباط دوسویه خانواده شهدا با مهدی خوش‌سیرت پرداخت و اظهار کرد : خانواده‌های شهدا با دیدن چهره نورانی خوش‌سیرت قوت قلب می‌گرفتند و همانند فرزند شهیدشان وی را دوست می‌داشتند.
حیدری گفت: خوش‌سیرت در اواخر جنگ و در روزهای پایانی عمرش به خاطر خجالت از خانواده دو برادر شهیدش حسین و رضا به مرخصی نمی‌آمد .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است